به گزارش صبح توس؛ احمدرضا محمودی مقدم، معاون فنی جهاد کشاورزی کاشمر شب گذشته در نشست کلینیک های کشاورزی در محل سالن اجتماعات جهاد کشاورزی اظهار داشت: هرگونه تعامل با دستگاه های مختلف که بتواند به افزایش بهره‏وری و عملکرد محصولات کشاورزی بخش کشاورزی شهرستان منجر شود، از نظر ما قابل پذیرش است.

وی با بیان اینکه زمینه سازی شکل گیری تعاملات بیشتر با بخش‏های اجرایی خصوصا دانشگاه ها که دارای دانش نظری در کنار تجربه عملی هستند، راه‌گشای مسائل و چالش‏های بخش کشاورزی است، خاطرنشان کرد: نحوه فعالیت و جایگاه کلینیک‌ها در تقویت شبکه مراقبت و فرایند تولید محصول سالم (استاندارد)، هماهنگی بیشتر بین سازمان نظام مهندسی کشاورزی و مدیریت حفظ نباتات از جمله اهداف کلینیک های کشاورزی است.

معاون فنی جهاد کشاورزی کاشمر یکی از مهمترین کارکرد‌های کلینیک‌های کشاورزی را کمک به تولید محصول سالم بر اساس معیارهای مختلف دانست و تصریح کرد: ما برای ورود به بازار جهانی محصولات کشاورزی ملزم به رعایت استانداردهای بین‌المللی هستیم و همین امر اهمیت و جایگاه کلینیک های کشاورزی را دوچندان می کند.

وی همچنین در ادامه اذعان کرد: کلیه بهره برداران و فعالان حوزه کشاورزی می توانند برای مشاوره و تولید محصولات استاندارد و سالم به متخصصان و کلینیک های کشاورزی شهرستان مراجعه کنند.

محمودی مقدم بر مدیریت مصرف سموم توسط کلینیک های کشاورزی تأکید و عنوان کرد: مدیریت تلفیقی یک رهیافت اکولوژیکی است که هزینه های اقتصادی و خطرات بهداشتی و زیست محیطی را کاهش می دهد و موجب پایداری کشاورزی و کاهش مقاومت آفات، بیماری ها و علف های هرز می شود.

انتهای پیام/