به گزارش صبح توس؛ حیدر میرزابیگی، بخشدار رخ تربت حیدریه شب گذشته در نخستین جلسه هماهنگی ستاد استقبال از زائران پیاده دهه آخر ماه صفر اظهار کرد: امسال در بخش رخ 10  موکب به زائران پیاده  دهه آخر صفر که عازم مشهد مقدس هستند، در شهر رباط سنگ و روستاهای مسیر  مشهد مقدس خدمات رسانی می کنند.

وی افزود: با تشکیل کمیته های 7 گانه شامل کمیته  امنیت، فرهنگی، اسکان تبلیغات، پذیرش، بهداشت ودرمان و خدمات  برای ارائه خدمت  بهتر به زائران پیاده  مقرر شد تا کار خود را از  هفته اینده  آغاز کنند. 

میرزابیگی عنوان کرد: پیش بینی می شود طی دهه پایانی ماه صفر امسال میزبان بسیاری از زائران پیاده حضرت رضا علیه السلام در بخش رخ  باشیم.

بخشدار رخ اضافه کرد: برای میزبانی هرچه مطلوب‌تر از زائران ایام پایانی ماه صفر با تمام امکانات موجود  و با یک بسیج عمومی و همه ظرفیت ها و امکانات آماده خدمت‌رسانی به زائران پیاده حضرت علی بن موسی الرضا علیه السلام خواهیم بود که در این راستا اولویت تمامی دستگاهها، آمادگی حداکثری در حوزه اقامت  به عنوان مبنای اصلی خدمات در این ایام است. 

میرزابیگی تصریح کرد: با توجه به  تجربه‌ سالهای گذشته  که نشان داد باید از همه ظرفیتهای اقامتی برای میزبانی زائران پیاده  استفاده کرد ضروری است  که باید همه ظرفیتها برای استفاده به موقع بسیج شوند.

وی خاطر نشان کرد:  نظر به قرارگرفتن  ورود زائران پیاده  در ایام دهه پایانی صفر از بخش رخ،  از تمامیظرفیتهای اقامتی شامل: مساجد و حسینیه های بین راهی، مدارس، سالن های  ورزشی با ساماندهی و برنامه‌ریزی موثر استفاده خواهد شد.

میرزابیگی بیان کرد: با توجه به اینکه  مبادی ورودی بخش رخ در مسیر تردد خیل عظیم  زائران پیاده  از دیگر شهرها و بعضا استانهای همجوار است نقش پررنگ  تشکل های مردمی  و هیئات مذهبی در جهت خدمت رسانی به زائران بسیار مهم است.

وی اضافه کرد: همه ظرفیتهای اقامتی برای ما ارزشمند است و با رعایت اصل ساماندهی و ایمن‌سازی برای میزبانی از زائران مورد استفاده قرار می‌گیرد و به همین دلیل در قالب برنامه‌ریزی‌های مدونی که در دست انجام است تمامی امکانات و تجهیزات مورد نیاز در حد توان بخش رخ  در حال تامین و ساماندهی برای این ایام است.

انتهای پیام/