به گزارش صبح توس؛ علیرضا عرفانی مدیر جهاد کشاورزی تربت‌جام‌ با بیان آغاز کشت محصولات پاییزه در تربت‌جام اظهار داشت: تمهیدات لازم جهت کاشت محصولات پاییزه و تامین بذر‌های گندم، جو، کلزا و تامین نهاده‌های شیمیایی آن‌ها از قبیل کود اوره و فسفات در شهرستان برنامه‌ریزی و در مراکز توزیع قابل عرضه می‌باشد.

وی تصریح کرد: در سال زراعی جاری بیش از ۳ هزار هکتار از مزارع گندم تربت‌جام با روش قطره‌ای آبیاری می‌شوند، که نسبت به سال گذشته رشد ۳ برابری خواهد داشت؛ استفاده از روش‌های آبیاری نوین و آبیاری قطره‌ای موجب افزایش بهره‌وری آب خواهد شد.

مدیر جهاد کشاورزی تربت‌جام‌ اظهار داشت: کاشت به موقع، آبیاری و استفاده از بذور اصلاح شده نقش بسزایی در کاهش علفهای هرز، آفات و بیماریها ، افزایش سطح سبز و عملکرد محصول خواهد داشت که پیش بینی می‌شود بیش از ۱۴۰۰ تن بذور گواهی شده غلات در بین بهره برداران توزیع شود.

عرفانیان خاطر نشان کرد: سطح زیر کشت گندم و جو در سال زراعی آینده در شهرستان ۲۰ هزار و ۵۰۰ هکتار پیش بینی می‌شود.

وی در پایان بیان داشت: تربت‌جام قطب کشاورزی استان است و در سال جاری با تمهیدات و برنامه ریزی‌های انجام شده در شهرستان ضمن کسب رتبه اول استان، مقدار ۴۴۵۰۰ تن گندم مازاد بر نیاز کشاورزان، با افزایش درصد  خلوص پاکی نسبت به سال گذشته، خریداری و روانه سیلوهای گندم شده است.