به گزارش صبح توس؛ سرهنگ پاسدار کاظم‌نجاتی‌ فرمانده محور عملیاتی شهید دشتی شهرستان خواف  در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم از خواف اظهارداشت:وظیفه ما برقراری امنیت پایدار است و ما در خصوص وضعیت امنیتی مشکل خاصی نداریم چرا که در حد بسیار مطلوب هستیم و هیچ گونه تهدیدی در مرز نیست.

وی افزود:در کنار این وظیفه خود در موضوعاتی همچون بحث محرومیت زدایی و مردم یاری به قشر ضعیف شهرستان خواف در کنار سایر دستگاه های دولتی در دستور کار خود قرار داده ایم.

 نجاتی عنوان کرد:آبرسانی و بازسازی شبکه آب شرب روستایی به طول 117 کیلومتر،مرمت و تعمیر خانه محرومین 85 مورد،ساخت و ساز 10 واحد مسکونی و همچنین 66 سرویس بهداشتی در روستای باغ بخشی گوشه از از اقدامات انجام شده است.

وی ادامه داد:تجهیز و ساخت مدرسه،نوسازی اتصالات مخزن در سه روستای نیاز آباد،علی آباد و حسن آباد،لایروبی قنات های ابراهیمی و خلط آباد،توزیع 12000 کیف و لوازم تحریر و 25 هزار بسته معیشتی و همچنین کمک به 90 بیمار صعب العلاج ‌ معرفی به مراکز درمانی سپاه در برنامه کاری داشته ایم که در سال گذشته به سرانجام رسیده است.

فرمانده محور‌ عملیاتی شهید دشتی شهرستان خواف خاطرنشان کرد: 30 هزار اطعام افطار در ماه مبارک رمضان و 900 بسته کمک معیشتی به ارزش 4 میلیارد و پانصد هزار ریال در حوزه استحفاظی شهرستان خواف توزیع شده است.

وی با اشاره به اینکه سپاه پاسداران در کنار مسئولان بخشی از مشکلات آب شرب مردم را نیز مرتفع کرده است گفت:چهار پروژه عظیم‌ را به محور شهید دشتی در قالب قرارگاه شهید قاجاریان واگذار کردند که حفر چاه به عمق 230 متر در روستای سیجاوند در راستای برقراری تامین آب پایدار در 5 روستای بخش سلامی به مدت 2 ماه کاری وارد مدار بهره برداری شد.

 نجاتی با اشاره به پروژه آبرسانی در بخش قاسم آباد گفت:در جهت حل مشکل آب شرب مردم در پیک مصرف آب حفر چاه نیز در شهر نشتیفان به عمق 198 متر حفاری،لوله گذاری و تست پمپاژ انجام شده است و تا روز های آینده آب به مخازن جاری خواهد شد.

وی با بیان اینکه چهار پروژه آبرسانی را در کمتر از 4 ماه به صورت جهادی انجام خواهد شد گفت:لوله گذاری 8 کیلومتر در روستای برآباد و احداث مخزن در حال انجام‌است که با کمک دستگاه های اجرایی شاهد افتتاح آن در دهه مبارک فجر خواهیم بود.

فرمانده محور‌علمیاتی شهید دشتی شهرستان خواف خاطر نشان کرد:7500 جفت کفش هدیه مقام معظم رهبری جهت توزیع به دانش آموزان محروم و نیازمند شهرستان های مرزی خراسان رضوی به ارزش 10 میلیارد و پانصد هزار ریال اهدا شده است.

سرهنگ پاسدار نجاتی گفت:در آستانه بازگشایی مدارس 1200 جفت کفش در بین دانش‌آموزان نیازمند شهرستان خواف به ارزش 2 میلیارد و پانصد هزار ریال توزیع شد.

وی در پایان با قدردانی از عنایات ویژه دفتر مقام معظم رهبری تاکید داشت:این برنامه در بین دانش آموزان مناطق محروم و کم برخوردار شهرستان مرزی خوسف با همکاری آموزش وپرورش و ناحیه مقاومت بسیج سپاه خواف بر اساس اولویت مناطق روستایی و کمتر توسعه یافته براساس نیازسنجی اهدا می شود.

به گزارش تسنیم، محور عملیاتی شهید دشتی شهرستان خواف از ابتدای سال 1394 با استقرار قرارگاه در منطقه شمال شرق کشور اقداماتی جهادی و در جهت رفع مشکلات مردم انجام داده است.

انتهای پیام/