به گزارش صبح توس؛ حسین اسلامی امام جمعه مه ولات صبح امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: حدود ۲ سال پیش متوجه شدیم قرار است واحد پیام نور شهر فیض‌آباد تعطیل شود، در این خصوص به همراه مسئولین وقت با رئیس دانشگاه پیام نور استان خراسان رضوی جلسه‌ای برگزار کردیم.

وی افزود: کمبود ورودی دانشجو، عدم تطابق مخارج دانشگاه و تعطیلی واحدهای پیام نور در برخی از شهرها از جمله دلایلی بود که از طرف رئیس دانشگاه پیام نور استان بیان شد اما به دلیل پافشاری ما و وقف زمین توسط خیرین، مهلت یک ساله برای ادامه فعالیت دانشگاه داده شد.

امام جمعه مه ولات ادامه داد: در این مدت لازم بود از سوی دانشگاه پیام نور اقدامات لازم جهت افزایش جذب دانشجو انجام شود اما هیچ اقدام موثری رخ نداد.

اسلامی بیان کرد:  واحد پیام نور فیض‌آباد از سال ۹۸ هیچ ورودی جدیدی نداشته و کد رشته‌های این دانشگاه از دفترچه انتخاب رشته حذف شده و اگر همین طور پیش برود عملا تا یک سال آینده دانشگاه پیام نور فیض‌آباد کلا تعطیل خواهد شد.

وی در خصوص اقدام فرمانداری مه‌ولات (انتقال بخشداری مرکزی به یکی از اتاق‌های آن مجموعه) و مطالب درج شده در فضای مجازی مبنی بر مقصر قلم داد کردن فرمانداری در تعطیلی دانشگاه اعلام کرد: مطالب مطرح شده در فضای مجازی خلاف واقعیت و بی انصافی است، ساختمان کنونی این واحد از مایملک فرمانداری است که بیش از ۱۵ سال است که رایگان در اختیار دانشگاه قرار گرفته و همچنان در اختیار دانشگاه است.

اسلامی خاطر نشان کرد: اگر انتقادی هست باید از مدیریت دانشگاه پیام نور تربت حیدریه باشد که تاکنون اقدام موثری برای حفظ و ارتقاء این واحد زیرمجموعه خود، نکرده و در سالیان اخیر مسئولی را از تربت حیدریه به عنوان رئیس دانشگاه گذاشتند که اکثر اوقات در مرخصی بوده و اکنون نیز این واحد دانشگاهی بدون رئیس است.

وی افزود: در سالهای قبل خودرویی توسط خیرین شهر فیض آباد برای دانشگاه این شهر خریداری شده اما این خودرو الان در تربت حیدریه است؛ چرا؟! همچنین تکلیف زمینی که خیرین فیض آبادی برای دانشگاه پیام نور وقف کرده اند باید روشن شود.

امام جمعه مه ولات بیان داشت: اینکه آقایان اخیرا گفته اند اول شما ساختمان مستقل به نام دانشگاه بزنید تا ما کد رشته به شما بدهیم، حرف کاملا غیرمنطقی است، منطقا امر بر عکس است، اگر ساختمان درست کردیم و باز هم دانشگاه فعال نشد، تکلیف آن ملک چه خواهد شد؟!

انتهای پیام/