به گزارش صبح توس حجت‌الاسلام حسن جهانشیری امام جمعه شهرستان رشد خواب ظهر امروز در جمع پرشور نمازگزاران این هفته مسجد علی بن ابیطالب شهر رشتخوار ضمن تسلیت ایام اربعین حسینی گفت: مارپیچ رسانه های غربی  بر کم رنگ جلوه نشان دادن حرکت عظیم اربعین حسینی است، این ها به دنبال این موضوع هستند که فقط شیعیان در حرکت عظیم اربعین حضور دارند که این اشتباه هست، دشمن به دنبال این است که این مسائل را کوچک جلوه دهد و اگر کوچکترین مشکلی پیش آمد به دنبال بزرگ جلوه نشان دادن و تخریب این حرکت عظیم هستند

وی با تاکید بر تلاش پیوسته دشمن برای اسیب به نظام و انقلاب با توجه به سخنان مقام معظم رهبری در رابطه با استقامت نظام جمهوری اسلامی ایران در برابر توطئه های دشمنان، بیان داشت: امروز تاب اوردن نظام اسلامی مهمتر از پدید امدن نظام اسلامی است.

وی در ادامه اظهار داشت: دشمنان با تمام قوا و قدرت هم شرق و غرب نسبت به جمهوری اسلامی ظلم می کنند و تا کنون نیز از هر مسئله برای ضربه زدن به این نظام و انقلاب کوتاهی نکرده اند.

خطیب نماز جمعه رشتخوار در ادامه تصریح کرد: با وجود این میزان از دشمنی ها تحقق مدضوع تاب اوری در واقع این است که امدادهای غیبی و الهی همواره در کنار ایستادگی و مقاومت ملت، مردم و نظام جمهوری اسلامی ایران نقش افرینی میکنند.


حجت الاسلام جهانشیری افزود: تمام این ایستادگی ها در برابر ظلم دشمنان به برکت وجود نام امام حسین (ع) است، مردم جمهوری اسلامی کسانی هستند که درس عاشورا اموختند و این از دلایل استقامت وایستادکی ملت ایران است.

وی همچنین در رابطه با موضوع مذاکرات تصریح کرد:  امریکا و غرب در قضیه مذاکرات به دنبال مقصر سازی ایران هستند. در موضوع توافق برجام باید منافع جمهوری اسلامی و سرمایه گذاری در ایران اسلامی تامین شود و در غیر این صورت ما این توافق را قبول نداریم، ما امروز بر اساس منطق سردار سلیمانی و تبعیت از مقام معظم رهبری از  خواسته خود کوتاه نخواهیم امد.