به گزارش صبح توس؛ حجت الاسلام سید محمد معلمی، در آئین خطبه های نماز عبادی سیاسی جمعه تربت حیدریه اظهار داشت: در همایش جهانی اربعین حسینی نه تنها مسلمانان بلکه همه فرق اسلامی و سایر ادیان الهی از اقصی نقاط عالم حضور دارند اما عملکرد و برخورد عجیب رسانه های غربی تعجب برانگیز است.

وی تصریح کرد: رویداد جهانی که بیش از ۳۰ میلیون نفر در آن حضور دارند بشدت در سکوت رسانه های غربی قرار گرفته و این در حالی است که بیش از پنج قاره جهان در این مغناطیس حسینی جذب می شوند.

معلمی علت این سوکت خبری را هراس عجیب صهیونیست بین الملل از گسترش فرهنگ اربعین عنوان کرد و گفت: امروز در دنیا رسانه های غربی سعی دارند چهره منفور و منفی از این همایش جهانی نشان دهند، لذا می خواهند القا کنند این حرکت مخصوص شیعیان است و همچنان بدنبال اختلاف افکنی بین شیعه و سنی هستند، هر چند که نور خدا خاموش شدنی نیست و هر سال بر عزت و عظمت این کنگره جهانی افزوده می شود.

خطیب جمعه تربت حیدریه خاطر نشان کرد: صهیونیست ها از دستاوردهای بزرگ اربعین اخساس خطر می کنند چراا که این حرکت عظیم تاثیر مثبتی بر محیط سیاسی عراق دارد و این بدان خاطر است که مکتب اهل بیت علیه السلام به جهان معرفی می شود لذا نظام های مرتجغ سعودی از این واقعه عظیم هراس دارند.

ظرفیت های ارزشمند و کارآمد تربت حیدریه گرفتار یک بیماری مزمن است/اختلاف و رویارویی نیروهای انقلاب دشمن را خوشحال می کند

امام جمعه تربت حیدریه گفت: شهرستان تربت حیدریه دارای ظرفیت نیروی انسانی کارامد، توانمند، ارزشمند، نیروهای مومن و انقلابی است، اما این ظرفیت گرفتار یک بیماری مزمن است که با همت نیروهای انقلابی باید این بیماری برطرف شود.

وی افزود: این عارضه و بیماری مزمن اختلافات است که نیروی های انقلاب همه باید توجه کنند اختلاف ما و رویارویی نیروهای انقلاب باعث خوشحالی دشمنان است، لذا برخی رفتارها در فضای مجازی، لشکرکشی‌ها و علیه یکدیگر سخن گفتن گاهی خارج از انصاف و اخلاق انسان را رنج می دهد.

خطیب جمعه تربت حیدریه بیان کرد: این عارضه شدید باید اورژانسی مداوا شود و چنانچه دیرتر به فکر بیفتیم بدنه انقلابی به کما و علاج آن مشکل خواهد بود لذا راه حل آن اتحاد و همدلی با محوریت اسلام و طبیب آن یعنی رهبر معظم انقلاب بعنوان چراغ راه هدایت همه ما است.

وی با بیان اینکه اغلب این اختلافات ریشه ندارند، گفت: باید نقشه شوم دشمن را نقش برآب کنیم و این مستلزم آن است که همه همت کنند.

امام جمعه تربت حیدریه بیان کرد: امروز شهرستان تربت حیدریه گرفتار مشکلات فراوانی است که باید به فکر حل آن باشبم، جوانان این شهر از مشکلات معیشتی و گرانی و ازدواج و مسکن رنج می برند و ما سرگرم دعواهای بی اساس هستیم، چه کسی به جز مردم ضرر می کند؟ من برای ایجاد این اتحاد دست تک تک افراد را می بوسم تا اختلافات را کنار بگذارند.

معلمی گفت: در فضای مجازی و حقیقی باید با مهر و محبت و دوستی رفتار کنیم، چرا که هر مسوول و گروه خاصی زحمات فراوان کشیده و باید آنها دیده و مشکلاتش را هم دوستانه تذکر داده شود، نه اینکه در فضای مجازی آبروی افراد را ببریم.

انتهای پیام/