حمیدرضا صدیقی، رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی خلیل‌آباد در گفتگو با خبرنگار صبح توس، اظهار کرد: تعاونی‌ها باید بتوانند سهم ۲۵ درصد خود را در اقتصاد کشور لحاظ کنند و بتوانند این اقتصاد را به سمت پویایی پیش ببرند.

وی با بیان اینکه ۲۵۰ شرکت خدماتی در حوزه تعاونی‌ها در شهرستان خلیل آباد داریم که به ثبت رسیده است و در حوزه خدمات، کشاورزی، دامپروری و صنعت فعالیت دارند، خاطرنشان کرد: سامانه هوشمند تعاون حدود ۳ سال است که راه اندازی شده و شرکت‌های تعاونی اطلاعات خود را در این سامانه ثبت کردند.

صدیقی با تاکید بر اینکه در سامانه هوشمند تعاون بالغ بر ۱۱۱ شرکت تعاونی از شهرستان خلیل آباد ثبت شده است، تصریح کرد: ۷ شرکت تعاونی در سال ۱۴۰۰ ثبت شده است و در سال جاری تا به امروز ۵ شرکت تعاونی در شهرستان خلیل آباد به ثبت رسیده است.

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی خلیل‌آباد با اشاره به اینکه ۵ شرکت تعاونی در شهرستان خلیل‌آباد بالغ بر ۷۰ درصد اعضای آن از بانوان هستند، اذعان کرد: دولت و وزارت تعاون بحث حمایت از شرکت‌های تعاونی را در دستور کار خود قرار داده و این در سال جاری بیشتر از سال‌‍‌های گذشته است.

وی در پایان عنوان کرد: حق بیمه، معافیت‌های مالیاتی، مشوق‌های دولتی، وام‌های بلاعوض، اولویت واگذاری پروژه‌ها، توزیع کالاهای اساسی و موردنیاز کارکنان از جمله حمایت‌هایی است که دولت برای شرکت تعاونی‌های فعال در نظر گرفته است.

انتهای پیام/