به گزارش صبح توس؛  سید امیر شوشتری در حاشیه جلسه شورای آموزش و پرورش خراسان رضوی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: 2 هزار میلیارد تومان اعتبار برای جمع‌آوری کلاس‌های کانکسی و تکمیل پروژه‌های نیمه کاره آموزشی استان در نظر گرفته شده که تامین بخشی از آن موکول به فروش املاک مازاد آموزش و پرورش خواهد شد.

وی افزود: میانگین سرانه فضای آموزشی کشور 8.3 متر مربع است که این رقم در استان 4.2 است و با وجود بیش از یک میلیون و 400 هزار دانش‌آموز به بیش از پنج میلیون متر مربع فضای آموزشی جدید نیاز است.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی با بیان این مطلب که 62 درصد املاک آموزش و پرورش خراسان رضوی فاقد سند است خاطرنشان کرد: هشت هزار و 192 ملک در استان متعلق به آموزش و پرورش است که 3 هزار و 83 ملک دارای سند و پنج هزار و 109 ملک معادل 62 درصد از این املاک فاقد سند است.

 شوشتری افزود: هزار و 327 ملک فاقد سند این نهاد موقوفه است و برای املاک اوقافی حدود سه هزار میلیارد تومان بدهی داریم طبق تکلیف وزارتخانه در نیمه نخست امسال آموزش و پرورش استان باید 2 هزار میلیارد تومان از محل فروش املاک و به منظور هزینه کرد در اجرای پروژه‌های نیمه تمام کسب درآمد داشته باشد در غیر این صورت مدارس کانسکی حذف نخواهند شد.

شوشتری افزود: برای فروش املاک باید تغییر کاربری انجام شود و چالش‌هایی در این خصوص وجود دارد که با کمک شهرداری و مسکن و شهرسازی باید این چالش‌ها برطرف شود.

انتهای پیام/