حجت‌الاسلام محمد عاشوری، امام جماعت مسجد اسماعیلآباد مشهد در گفت‌وگو با صبح توس، پیرامون بررسی عملکرد شهردار مشهد اظهار کرد: انتظار می‌رفت آقای ارجائی، شهردار مشهد در این مدت یک ساله اخیر مسئولیت، حداقل حضور، بازدید و نشست مردمی در محله اسماعیل آباد به عنوان یکی از نقاط مطرح حاشیه شهر مشهد داشته باشند.

وی افزود: عدم حضور مردمی شهردار مشهد در یکی از مهم ترین نقاط حاشیه شهر طی یک سال اخیر از جمله نکات منفی مدیریت شهرداری کلان شهر مشهد است.

این فعال فرهنگی گفت: شهرداران گذشته اگر فعالیت خاصی برای حاشیه شهر نداشتند اما حداقل در این منطقه حاضر می‌شدند و از نزدیک با برخی اقشار مردمی ارتباط داشتند.

وی ضمن تأکید بر اهمیت ارتباط و گفتگوی نزدیک صمیمانه با اهالی محله و مسجد اسماعیل‌آباد افزود: در پی انجام نشدن اموری مانند بازگشایی بلوار خیام، تجمیع آب‌های سطحی که از جمله وظایف شهرداری نسبت به حاشیه شهر مشهد بوده نارضایتی وجود دارد.

عدم اجرای طرح جمع آوری آب‌های سطحی از سال 98

حجت‌الاسلام عاشوری با بیان اینکه جمع آوری آب‌های سطحی از سال 98 دارای بودجه مصوب است ولی عملیات خاصی در این خصوص صورت نگرفته است ادامه داد: امتداد بلوار خیام، بزرگراهی به عنوان مسیر اصلی مواصلاتی به محله اسماعیل‌آباد وجود دارد که قرار بود به خیابان خین‌عرب متصل شود تا بار ترافیکی خیابان‌های مجاور کاهش یابد و مسیر اصلی محله اسماعیل آباد در حاشیه شهر مشهد مشخص شده باشد.

وی افزود: این تعیین مسیر اصلی کمک بزرگی به اهالی این محله بزرگ از حاشیه شهر خواهد کرد که با وجود تصویب در طرح‌های مختلف عملیاتی نشده است.

عدم هزینه‌کرد بودجه 10 میلیاردی پروژه‌های زودبازده در اسماعیل آباد

امام جماعت مسجد اسماعیلآباد مشهد تصریح کرد: از طرف سازمان بازآفرینی شهری حدود مبلغ 10 میلیارد تومان برای تحقق پروژه‌های زودبازده هر محله حاشیه شهر مشهد در سال 1400 در نظر گرفته شد که مقرر شد این مبلغ برای بازگشایی بلوار خیام تا مسجد اسماعیل‌آباد هزینه شود اما این بودجه برای محله در شهرداری منطقه 2 مشهد هزینه نشده است.

وی افزود: اقدامات انجام شده در حوزه عمرانی به صورت سطحی است، در صورتی که باید نسبت به تأمین زیرساخت‌ها در این منطقه اقدام شود به عنوان مثال همین موضوع جمع‌آوری آب‌های سطحی به دلیل برخورد سطحی تحت عنوان کمبود اعتبارات، تبدیل به معضل اساسی این محله شده است و امروز مردم مطالبه دارند.

ضرورت ساماندهی زباله‌گردها و معتادان متجاهر

حجت‌الاسلام عاشوری با بیان اینکه شهردار مشهد در دسترس مردم اسماعیل‌آباد به عنوان یکی از نقاط اصلی در حاشیه شهر مشهد نیست خاطرنشان کرد: علاوه بر نکات قبل، جمع‌آوری و ساماندهی متکدیان و زباله‌گردها، اجرای طرح‌های بلندمدت برای جمع‌آوری معتادان متجاهر و ناامن شدن منطقه برای بزهکاری موجب رونق این محله رونق خواهد شد و در پی آن با آغاز ساخت‌وسازها و سرمایه گذاری ها، اشتغالزایی شروع خواهد شد.

وی افزود: بزرگ‌ترین دغدغه امروز در حاشیه شهر مشهد، موضوع امید‌آفرینی است که حضور مسئولان در این مناطق می‌تواند در این زمینه حداقل مؤثر باشد و پیگیری برخی اقدامات که با کمترین هزینه قابل تحقق است قطعا برای مردم امیدبخش خواهد بود لذا لازم است مسئولان در نقاط محروم شهر حضور و فعالیت برجسته‌تری داشته باشند.

انتهای پیام/