به گزارش صبح توس؛ محمد روحانی، رئیس اداره کل آموزش و پرورش استثنایی خراسان رضوی صبح امروز در جلسه کمیته هماهنگی، پشتیبانی و توسعه آموزش و پرورش استثنایی منطقه کدکن ضمن اشاره به جذب حداکثری دانش آموزان گفت: طبق آمار از ۱۷ هزار و ۶۰۰ دانش آموز با نیاز های ويژه یا استثنائی استان خراسان رضوی  ۸ هزار ۵۰۰ دانش آموز از  خدمات آموزش و پرورش استثنایی در استان استفاده می کنند که در هفت گروه تقسیم بندی شده اند.

وی تصریح کرد: با توجه به آمار ۲۱/۵ درصد دانش آموزان در استان خراسان رضوی جزو دانش آموزان با نیاز های ویژه یا استثنائی که باید از خانه ها بیرون بیایند و از حقوق خودشان که آموزش است استفاده نمایند که لازمه آن این است که عوامل اجرایی در مدارس و اولیا و خانواده ها و حتی اجتماع  باید این پذیرش را داشته باشند.

روحانی افزود: آموزش در این مدارس استثنائی و مراکز یاد گیری و یاد دهی باعث می شود ارتباطات اجتماعی این دانش آموزان افزایش پیدا کند حتی اگر این تحول با یک مشاوره صورت بگیرد.

رئیس اداره کل آموزش و پرورش استثنایی خراسان رضوی اظهار کرد:: آمار دانش آموزی منطقه کدکن نسبت به سال های گذشته کاهش پیدا کرده که باتوجه به باز گشایی مدارس حتی می توان  از بچه های زیر چهار سال نیز  پذیرش آغاز شود.

وی اضافه کرد: حتی اگر امکانات مرکز کدکن فراهم نبود از امکانات منطقه جلگه رخ و شهرستان استفاده شود و برای شناسایی نیز می توان از آمار مراکز بهداشت استفاده کرد و با ارتباط با نهاد های مرتبط نسبت به جذب و شناسایی اقدام کرد.

وی با بیان اینکه کلاس مرجع نیز بایستی برای روستا های دور افتاده منطقه در نظر گرفته شود، گفت: در آینده یک مرکز و یک مدرسه استثنایی در منطقه کدکن با کمک خیرین به همراه تجهیزات کامل نیز راه اندازی و بازگشایی خواهد شد.

انتهای پیام/