به گزارش صبح توس؛سرتیپ پاسدار سید هاشم غیاثی فرمانده سپاه امام رضا (ع) صبح امروز در جلسه شورای سیاست‌گذاری کنگره ملی 1600 شهید دیار سربداران بابیان اینکه کشوری در اوج اقتدار امنیتی بوده  یا امنیت داشته باشد تفاوت وجود دارد اظهار داشت: امروز ایران علی‌رغم داشتن دشمنان متعدد در اوج اقتدار امنیتی قرار دارد .

وی با اشاره به اینکه این امنیت در سایه پیروی از راهبردهای امامین انقلاب و شهدا نصیب کشور شده است افزود: شهدا از ابتدای انقلاب تاکنون باهدف حفظ ارزش‌ها و تثبیت نظام جمهوری اسلامی جان خود را نثار کردند و امروز نیز ما باید ادامه‌دهنده راه آن‌ها باشیم.

غیاثی در ادامه بابیان اینکه یکی از بزرگ‌ترین درس‌های عاشورا انجام فریضه امربه‌معروف بود تأکید کرد: بزرگ‌ترین معروفی که در حال حاضر باید انجام دهیم حفظ و صیانت از انقلاب اسلامی و دست آوردهای این نظام است.

فرمانده سپاه امام رضا(ع) با اشاره به اینکه داشتن تحلیل درست از شرایط سبب مشود تا در مسیر شهدا گام برداریم افزود: برگزاری بزرگداشت‌ها و یادواره‌ها ازجمله اقداماتی است که ما راه را گم نکنیم.

غیاثی در ادامه بابیان اینکه از دیگر کارکردها قیام عاشورا تربیت انسان‌هایی برای عصر ظهور است تصریح کرد: تربیت یافتن در این مسیر با تبعیت از نائب عام امام زمان صورت می‌گیرد که امروز پرچم حسین بن علی (ع)را در دستان خود گرفته است.

وی با اشاره به فرموده رهبر کبیر انقلاب اسلامی مبنی بر اینکه این انقلاب زمینه‌ساز ظهور حضرت ولی‌عصر (عج) خواهد شد تأکید کرد: باید همه تلاش کنیم تا با انجام وظایف به این مهم دست‌یابیم.

فرمانده سپاه امام رضا (ع) بابیان اینکه شهدا باخدای خود عهد بستند و این عهد را باجان خود تضمین کردند ادامه داد: ما نیز باید از منتظران واقعی باشیم و بر عهد خود با شهدا پایبند بمانیم.

غیاثی با اشاره به برگزاری 6 کنگره ملی شهدا در استان خراسان رضوی تأکید کرد: باید کنگره‌ای در تراز انقلاب و نام و یاد شهدا برگزار کنیم .

انتهای پیام/