به گزارش صبح توس؛ حجت صالحی، معاون مدیرکل و مدیر آموزش و پرورش تربت حیدریه ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار کرد: در تدوین برنامه های آموزش و پرورش اهداف همان اهداف آرمانی انقلاب اسلامی است، منتهی قالب ها به روز و بر اساس نیاز مخاطب است که شرایط کرونا یکی از این قالب های جدید است که به ناچار دانش آموزان باید به فضای مجازی ورود می کردند.

وی تصریح کرد: مدیرانی که در سال‌جاری قرار است در رویکرد نگاه جهادی و انقلابی در نظام آموزش و پرورش فعالیت کنند باید ساحت های شش گانه و سند تحول را از اسناد بالادستی به یک برنامه کف میدان و عملیاتی تبدیل کنند تا یک گام به جلو حرکت کرده باشیم.

مدیر آموزش و پرورش تربت حیدریه گفت: رسانه ای به نام بازی و مجموعه بازی های رایانه ای فرایندی را ایجاد کرده که چنانچه برای آن موضع و برنامه ای نداشته باشیم بسیار آسیب پذیر خواهد بود.

صالحی خاطر نشان کرد: برای مبارزه با غول کنکور و اینکه بتوانیم خانواده ها را از استرس کنکور نجات دهیم باید به سمت رشته های مهارت محور حرکت کنیم تا دانش‌آموز در پایان تحصیلات متوسطه یک مهارت را آموخته باشد.

مدیر آموزش و پرورش تربت حیدریه اظهار کرد: زمینه برای ورود دانش‌آموزان به رشته های مهارتی نیازمند فرهنک سازی عمومی است و همچنین استعداد های برتر به سراغ رشته های مهارتی بیایند، از طرفی حاکمیت و نظام آموزش و پرورش باید مدارس فنی و حرفه ای را تجهیز کنند.

وی افزود: توسعه آموزش های فنی و حرفه ای در راستای سیاست دولت و نظام آموزش و پرورش در تربت حیدریه در حال اجراست، لذا در سال ۱۴۰۰ قرار بود میانگین ورودی در رشته های مهارتی در تربت حیدریه در شاخص استان ۵۰ درصد باشد که اکنون ۴۰ درصد است و امسال نیز این رقم باید به ۴۵ درصد برسد.

صالحی افزود: بر همین اساس و در راستای سیاست مهارت محور ی دانش آموزان امسال با پیگیری نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی بیش از ۱۰ میلیارد تومان تجهیزات آموزشی ویژه حوزه انتخابیه تربت‌ حیدریه، زاوه و مه ولات جذب شد که حدود ۵ میلیارد آن امروز در هنرستان ها و مدارس شهرستان تربت حیدریه توزیع شد.

وی بیان کرد: توزیع عادلانه امکانات آموزشی در همه مدارس شهرستان و همچنین مجهز کردن و ارتقا ظرفیت های هنرستان‌ها از جمله موارد مهمی است که پیگیر آن هستیم.

صالحی اضافه کرد: با توزیع تجهیزات آموزشی جذب شده توسط نماینده شهرستان، در تمام مدارس تربت‌ حیدریه در سال تحصیلی آینده حداقل یک کلاس با امکانات آموزشی هوشمند وجود دارد.

مدیر آموزش و پرورش تربت حیدریه گفت: در حال حاضر ۱۱ مدرسه فرسوده داریم و با پیگیری هایی که تا سطح وزارتخانه انجام دادیم تا بهمن ماه شش پروژه نیمه تمام که نیازمند ۸ میلیارد تومان اعتبار است به بهره برداری می رسد..

۷۲ رتبه برتر زیر هزار کنکور در خطه تربت حیدریه

محمودی، معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش تربت حیدریه در این نشست خبری به رشد رتبه های زیر هزار کنکور در سال ۱۴۰۱ در این خطه اشاره کرد و افزود: هر چه بتوانیم رتبه های زیر هزار و ۱۰۰ را افزایش دهیم نشان می دهد تلاش گروهی مثمر ثمری بیشتری انجام شده است.

وی افزود: در چند سال اخیر رتبه های خوبی داشتیم و جزو شهرهای هستیم که رتبه ها بصورت مستمر بوده و امسال هم یکی از شاخص های ارزیابی رتبه های زیر هزار است و خوشبختانه نسبت به سال قبل رشد خوبی داشتیم، بطوریکه در سال ۱۴۰۰ رتبه های زیر هزار ۵۵ نفر داشتیم و امسال تاکنون ۷۲ رتبه زیر هزار کسب کردیم که احتمال افزایش این رقم هنوز وجود دارد.

محمودی خاطر نشان کرد: امسال حداقل هزار دانش آموز به مقطع ورودی اول دبستان یعنی ۳۵ کلاس درس در تربت حیدریه افزوده می شود لذا در مقطع ابتدای ۲۹۳ نیروی فرهنگی و در مقطع متوسطه ۲۵۰ معلم کم داریم که باید تعدادی را از نیروهای منتقل به تربت‌حیدریه، تعدادی از دانشگاه فرهنگیان و تعدادی هم نیروهایی که از طریق استخدام جذب آموزش پرورش می شوند جبران شوند و بقیه کمبود نیرو را با توجه به ۴۸ مدرسه چرخشی با اضافه کار به شاغلین و بازنشسته ها را جبران کنیم.

انتهای پیام/