به گزارش صبح توس؛حجت‌الاسلام محمد شاندیزی فعال حوزه بین‌الملل و فلسطین صبح امروز در نشست تبیین مسئله‌ فلسطین در نگاه امام خمينی(ره) با اشاره به پیشرفت‌های ایجادشده در محور مقاومت اظهار داشت: یکی از مهم‌ترین موضوعات مورد تأکید امام خمینی در مسئله‌ فلسطین است اتحاد در بین مسلمانان‌ حول محور فلسطین است.

وی بابیان اینکه سازمان‌های بین‌المللی و به‌اصطلاح حامی حقوق بشر در بیش از 70سال تجاوز رژیم کودک کش هیچ اقدامی برای محکوم کردم این رژیم غاصب انجام نداده‌اند تصریح کرد: همان‌طور که امام خمینی (ره) در خصوص مسئله فلسطین اعتقاد داشتند این اتحاد بین مسلمانان است که می‌تواند سبب از بین رفتن این اسرائیل شود.

شاندیزی با اشاره به اینکه در چند سال اخیر نشانه‌هایی از این اتحاد در بین ملت‌های مسلمان دیده می‌شود افزود: قدرت گرفتن محور مقاومت در منطقه به‌خوبی عیان شده است و دیگر زمانی که اسرائیل تصمیم‌گیرنده در مناطق اشغالی بود گذشته است.

این فعال مسائل فلسطین بابیان اینکه حملات موشکی انجام‌گرفته در پاسخ به تجاوزات رژیم صهیونیستی سبب شده است تا اسرائیلی‌ها بااحتیاط بیشتری در منطقه تصمیم‌گیری کنند افزود: امروز به برکت مقاومت است که اسرائیل درون سرزمین‌های اشغالی حبس شده است.

شاندیزی با اشاره به کشتار گسترده و کودک کشی رژیم صهیونیستی در طول این ۷۳ سال، اظهار کرد: فلسطینی‌ها در این سال‌ها مقاومت کردند و طی سال‌های مقاومت به روش‌های نوین مبارزه دست‌یافته‌اند تا دیگر ترس را در دل صهیونیست‌ها جای دهند.

وی به پروژه عادی‌سازی روابط برخی سردمداران در کشورهای اسلامی اشاره کرد و ادامه داد: این پروژه نیز با توجه به درماندگی و منزوی شدن این رژیم در منطقه طرح‌ریزی‌شده تا بتوانند به‌نوعی از این انزوا خارج شوند.

این فعال مسائل فلسطین بابیان اینکه از دیگر تأکیدات امام خمینی در خصوص جهانی‌شدن مسئله فلسطین و اتحاد بین مسلمان در این خصوص ابتکار ایجاد روز جهانی قدس است که همه‌ساله باعث خروش جهانی مسلمانان در یک روز می‌شود.

انتهای پیام/