علیرضا عباسی، مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب تربت‌ حیدریه در گفت و گو با خبرنگار  صبح توس؛ اظهار کرد: تربت‌ حیدریه از معدود شهرستان‌های خراسان رضوی است که از چندین سال قبل سیستم فاضلاب آن اجرایی و آغاز شده است.

وی تصریح کرد: از ۳۵۰ کیلومتر طول شبکه فاضلاب شهر تربت‌ حیدریه تاکنون ۲۳۰ کیلومتر آن توسط شرکت آب و فاضلاب اجرایی شده و بخشی از عملیات اجرایی آن نیز به شرکت‌های سرمایه‌گذاری بخش خصوصی واگذار شده است.

عباسی بیان کرد: بر همین اساس شرکت سرمایه‌گذار تعهداتی داشته است، به طوری که باید ۱۰۰ کیلومتر شبکه فاضلاب را اجرایی و ۲۰ هزار اشتراک نصب و تصفیه‌خانه فاضلاب را تکمیل می‌کرده است، از سویی طبق قرارداد سرمایه‌گذاری، نگهداری و بهره‌برداری از شبکه و تصفیه‌خانه فاضلاب به مدت ۲۵ سال به صورت بیع متقابل به سرمایه‌گذار واگذار شده است.

وی با اشاره به اینکه اولویت فروش پساب تصفیه‌خانه فاضلاب با صنایع شهرستان است، خاطرنشان کرد: بر اساس این قرارداد سالانه ۳.۶ میلیون متر مکعب پساب مورد نیاز از طریق یک خط به طول ۴۰ کیلومتر در اختیار کارخانه فولاد رخ تربت‌حیدریه قرار می‌گیرد.

شایان ذکر است علاوه بر کارخانه فولاد رخ و نیروگاه سیکل ترکیبی که بزودی راه اندازی می شوند، کارخانه فولاد ماهان البرز در پایین دست تربت حیدریه و همچنین فضای سبز شهری نیازمند پساب خواهند بود.

انتهای پیام/