به گزارش خبرنگار صبح توس؛ حجت‌الاسلام محمد بختیاری در خطبه‌های این هفته نماز جمعه سرخس با تقدیر از همه عزاداران حسینی و هیئت‌‌های مذهبی که با شور و شعور حسینی مجالس امام حسین علیه‌السلام را در شهرستان سرخس برپا کردند، اظهار کرد: امسال در تاسوعا و عاشورای حسینی مردم ولایتمدار شهرستان سرخس با جمعیتی مثال‌زدنی در سوگ امام حسین علیه‌السلام عزاداری کردند.

امام جمعه سرخس افزود: شور عاشورای حسینی به صورت مضاعف در اربعین ظهور پیدا کرده است؛ قطعا حکمت الهی است که شور محرم و صفر به صورت یک نمایشگاه بین‌المللی و راهپیمایی اربعین ظهور و بروز کرده و از همه ملیت‌ها خودشان را به این راهپیمایی می‌رساند؛ امیدواریم این راهپیمایی زمینه‌ساز ظهور برای امام زمان (عج) باشد.

وی بیان کرد: مواکب حسینی در راهپیمایی بزرگ اربعین نقش مهمی برای شور و شعور این راهپیمایی دارند؛ باید برای اربعین حسینی مایه بگذاریم و در این جهانی شدن باید نقش ایفا کنیم.

حجت‌الاسلام بختیاری خاطرنشان کرد: شهرستان سرخس ۵ سال است که موکب حسینی در کربلای معلا برپا می‌کند؛ امسال هم در نزدیکی حرم امام حسین علیه‌السلام این موکب برپا می‌شود و از مردم درخواست داریم در برپایی هرچه باشکوه‌تر موکب و تامین نیازهای آن مشارکت کنند؛ حدود ۱۰ روز از زائران اربعین حسینی در این موکب پذیرایی می‌شود.

امام جمعه سرخس در ادامه به پرتاب ماهواره خیام اشاره و تصریح کرد: ماهواره خیام جدیدترین دستاورد فضایی ایران و مهم‌ترین دستاوردی است که راهبرد «ما می‌توانیم» را به عینیت تبدیل کرد؛ امروز قطعا یکی از مهم‌ترین ابزارهای اقتدار و استقلال علم است؛ این ماهواره عنایت الهی و پیشرفتی است که از سوی خدای متعال شامل حال ملت ایران شد.

وی عنوان کرد: به تعبیر سید حسن نصرالله قلب محور مقاومت ایران است؛ ایران اسلامی نقشه‌های رژیم صهیونیستی را که علیه اسلام است، نقش برآب می‌کند و کانون‌های ظلم و فساد آن‌ها را برمی‌چیند؛ ایران عزیز بازوان خود را با فناوری روز آشنا می‌کند و بیخ گوش اسرائیل محور مقاومت را سازماندهی کرده است.

حجت‌الاسلام بختیاری در ادامه با بیان اینکه دشمنان ایران اسلامی از طریق بی‌عفتی و بی‌حجابی به دنبال هرج‌ومرج در کشورمان هستند، گفت: هرجایی فرهنگ بی‌عفتی و برهنگی ترویج شود به دنبال آن ناامنی می‌آید؛ دشمنان ما می‌خواهند با ترویج بی‌حجابی و بی‌عفتی ایران ما را ناامن کنند.

امام جمعه سرخس تاکید کرد: از دستگاه قضایی درخواست داریم با شدت با عوامل فساد و نوکران دشمن و عده‌ای که قصد دارند بی‌عفتی و بی‌حجابی را در شهرستان ترویج کنند، قاطعانه با آن‌ها برخورد کند.

خطیب نماز جمعه سرخس در پایان از تمامی دستگاه‌های امنیتی و نظامی و انتظامی که امنیت را در مراسمات عزاداری دهه اول محرم در شهرستان سرخس به ارمغان آوردند، تقدیر کرد.

انتهای پیام/