به گزارش صبح توس؛ حجت الاسلام عصمتی در آئین خطبه های نماز عبادی سیاسی جمعه تربت حیدریه اظهار کرد: امروز اگر می بینیم در فلسطین و لبنان و یمن و سایر کشورهای اسلامی، دشمن شکست می خورد همه الهام گرفته از انقلاب اسلامی ایران است که خودش از مکتب و نهضت عاشورا الهام گرفته است.

وی تصریح کرد: امروز مرهون شهدای هستیم که با شهادت خود و حفظ ارزشهای اسلامی و انسانی ازجان خود مایه گذاشتند و برای امت اسلامی افتخار آفرینی کردند.

عصمتی بیان کرد: یاد و خاطره شهدا را باید گرامی بداریم و گرامی داشتن آن است که در مسیر شهدا که اخلاص و اسلام و دغدغه دینداری و مجاهدت در راه دین است حرکت کنیم که شهیدان همدانی، حاج‌قاسم سلیمانی و حججی و سایر شهدای والامقام، مقامات مخلصین را بدست آوردند.

رییس حوزه علمیه مرحوم هراتی گفت: امام حسین علیه السلام و نهضت بزرگ عاشورا در طول تاریخ برای همه آزادیخواهان جهان بخصوص امت اسلامی حیات بخش بوده و هست، لذا دشمنان با خباثت بیشتر در مقابل نهضت عاشورا و عزاداران سیدالشهدا ایستادگی می کند.

وی افزود: یقینا این مخالفت دشمنان با عزاداری نیست جز آنکه نهضت سیدالشهدا علیه السلام بیداری، هوشیاری و بصیرت را برای جامعه به ارمغان آورده و نمونه بارز آن انقلاب اسلامی ایران است که با الهام گرفتن از نهضت عاشورا کار را شروع کرده و اقتدار نظام با این مکتب تامین و تضمین است و امروز همه چشم ها به ام القرای جهان اسلام یعنی ایران اسلامی دوخته شده است.

عصمتی اضافه کرد: یکی از موارد رزق کریم برائت از دشمنان است که از خداوند می خواهیم در هر عصر و زمانی دشمن را بشناسیم و با الهام از مکتب سیدالشهدا علیه السلام تبری از دشمنان را اظهار کنیم.


امام جمعه تربت حیدریه گفت: کسانی که مدافع حرم بودند و از حرم اهل بیت علیه السلام دفاع کردند و توطئه دشمنان را خنثی کردند و در این راه به شهادت رسیدند مانند شهیدان همدانی و سلیمانی، یقینا از مصادیق بارز یاران مکتب امام حسین علیه السلام هستند.

انتهای پیام/