به گزارش صبح توس؛ دکتر محمد محمدی رئیس دانشکده علوم پزشکی تربت‌جام با بیان اینکه طی 24 ساعت گذشته 3 بیمار جدید مبتلا به کرونا در تربت‌جام شناسایی شده است اظهار داشت: طی 24 ساعت گذشته 3 بیمار جدید مبتلا به کرونا در مرکز آموزشی درمانی سجادیه بستری شدند که تعداد ۵ نفر مجموع بستری شده‌ها می‌باشد و یک نفر نیز به دلیل شرایط وخیم جسمی در بخش «آی سی یو» تحت درمان است.

وی تصریج کرد: تعداد مراجعان سرپایی  با مشکلات گوارشی و تنفسی افزایش چشم گیری داشته و این به معنای آژیر خطر موج هفتم کرونا در منطقه تربت‌جام  می‌باشد.

رئیس دانشکده علوم پزشکی تربت‌جام اظهار داشت: از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، هفده هزار و 361 تست در آزمایشگاه‌های شهرستان تهیه شده که با بررسی نمونه‌های انجام شده،7 هزار و 310 بیمار مثبت شناسایی شده است.

دکتر محمدی در پایان خاطر نشان کرد: افراد بالای ۱۸ سال که حداقل ۴ تا ۶ ماه از تزریق نوبت قبلی واکسن آن‌ها گذشته است، یک نوبت واکسن یادآور تزریق کنند؛ در مکانهای پرتجمع و مسقف حتما از تهویه استفاده شود و مردم به رعایت پروتکل‌های بهداشتی از جمله زدن ماسک، تزریق واکسن دُز یادآور و شستن دست‌ها بیش از پیش کوشا باشند.

انتهای پیام/