به گزارش صبح توس؛  سید عبدالله ارجائی در آئین برگزاری اولین رویداد ملی «تا ثریا» تبدیل ایده به خلق ثروت در مشهد اظهارداشت: عامل اصلی شتاب جمعیت پذیری، وجود مضجع منور امام هشتم است که با جمعیت 3 میلیونی هر ساله ده برابر جمعیت خود زائر پذیر است.

وی افزود: هر اتفاقی در تمامی حوزه‌ها باید با فلسفه ذاتی آن شهر هماهنگ باشدو زیارت در مشهد فلسفه ذاتی مشهد است که تمام فعالیت‌ها باید در راستای این هدف باشد.

شهردار مشهدالرضا(ع) با بیان اینکه نسبت فعالیت‌های اقتصادی با فلسفه این شهر باید هم راستا باشد، تصریح کرد: ازتمامی طرح‌ها در زمینه خدمت بیشتر به زائران و مجاوران استقبال می‌کنیم.

 

وی در ادامه با طرح سوالاتی نظیر کالبد این شهر و معماری این شهر چیست؟ آیا باید محدودیت ترافیکی و حمل و نقل برای دسترسی ایجاد کتیم به حرم؟ ایا تعداد زائر را اگر محدود کنیم مطلوب‌تر است یا توسعه دهیم؟آیا30 میلیون زائر مطلوب‌تر است یا 50 یا 100 میلیون زائر؟اگر با 30 میلیون زائر 3 میلیون خا م خیار داریم با 100 میلیون زائر چقدر خادم می‌خواهیم؟

 

ارجائی خاطرنشان کرد: این‌ها دغدغه مدیریت شهری است و امیدوارم شما فعال شوید و به ما کمک کنید ما نیز استقبال می‌کنیم از تمامی طرح‌هایی که به خادمان امام رضا(ع) کمک می‌کند.

 

انتهای پیام/282/