علی‌اصغر امانیان رئیس جهاد کشاورزی سبزوار در گفت‌وگو با صبح توس؛ با اشاره به اینکه با توجه به مشکلات ایجادشده در سطح جهان در حوزه تأمین گندم بسیاری از کشورها با مشکل روبرو شده‌اند اظهار داشت: خوشبختانه با اقدامات سریع دولت در افزایش نرخ خرید گندم و همت همشهریان روند تولید و تحویل این محصول استراتژیک رو به رشد بوده است.

وی بابیان اینکه بیش از 8 هزار تن گندم تحویلی بهره‌برداران سبزواری در سیلو سبزوار موجود است تصریح کرد: خوشبختانه قیمت خرید گندم در سال جاری ۱۰۵ هزار ریال به ازای هر کیلو محصول است که در صورت تحویل محصول به مراکز دولتی، ۱۰ هزار ریال به‌عنوان جایزه تحویل به هر کیلوی این قیمت افزوده می‌شود.

امانیان در ادامه بابیان اینکه در سال جاری بیش از 12 هزار تن گندم از کشتزارهای سبزوار برداشت‌شده است افزود: این برداشت محصول تنها از 4هزار هکتار کشتزار برداشت‌شده است که این رقم نیز نشان خوبی از افزایش بهره‌وری است که باعث شده رقمی بالاتری از استاندارد سطح زیر کشت محصول برداشت شود.

رئیس جهاد کشاورزی بابیان اینکه باید با استفاده از روش‌های مکانیزه و ترویج کشاورزی با بهره‌وری بالا نسبت به تولید محصول اقدام کنیم افزود: به‌منظور افزایش بهره‌وری گندم در واحد سطح، معرفی ارقام پرمحصول، طرح تغذیه گیاهی برای افزایش کمی و کیفی و همچنین طرح خاک‌ورزی حفاظتی در مزارع سبزوار، انجام‌شده است.

انتهای پیام/