به گزارش صبح توس؛ مهدی جهانشیری، رییس کمیسیون اقتصاد شورای شهر تربت حیدریه چهارشنبه شب در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار کرد: در سال گذشته طلسم ۱۲ ساله بدهی شهرداری به بانک شهر که بارها در ادوار گذشته تلاش های برای آن شده بود اما به ثمر ننشست بلاخره شکست و رایزنی ها پاسخ داد.

وی تصریح کرد: با همکاری خوبی که سپاه ناحیه مقاومت بسیج و همچنین دانشگاه علوم پزشکی داشتند مبلغ ۵۲ میلیارد تومان از سر جمع مطالبات این دو نهاد از بدهی به بانک شهر تسویه می شود و با تخفیف ۶۰ میلیاردی که در ابتدا از بانک شهر گرفتیم حدود ۱۱۰ میلیارد تومان بدهی تسویه شد.

جهانشیری گفت: با رایزنی های انجام گرفته با مسوولان بانک شهر در نهایت قرار شد از محل بند «ع» تبصره ۵ باقیمانده بدهی شهرداری به این بانک از محل تهاتر با اراضی بافت فرسوده در زعفرانیه تسویه شود.

رییس کمیسیون اقتصاد شورای شهر افزود: طبق تفاهم انجام شده قرار است یک کارشناس از بانک شهر و سه کارشناس رسمی دادگستری اراضی بافت فرسوده را قیمت گذاری و بصورت قانونی این تهاتر انجام شود.

 جهانشیری اظهار کرد: با توجه به تورم موجود در کشور و ارزش افزوده ای که بر زمین های بافت فرسوده و زعفرانیه اعمال شده، قیمت اراضی این نقطه حداقل چهار برابر بدهی به بانک شهر می باشد.

انتهای پیام/