به گزارش صبح توس؛ به نقل از ایسنا، ناصر شعربافیان ، مدیر نظارت و بازرسی محصولات سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی گفت: در یک تفاهم طی روزهای گذشته انجمن صنفی روغن نباتی کشور قیمت‌های جدید روغن نباتی را برای اعمال از دیروز به سراسر واحدهای تولیدی کشور اعلام کرده است. در همین راستا در گام نخست کاهش ۱۰ درصدی قیمت فروش احجام روغن نباتی به واحدهای تولید در استان نیز ابلاغ شده است.

شعربافیان  در خصوص کاهش ۱۰ تا ۲۵ درصدی قیمت روغن در استان اظهار کرد: بعد از ۲۱ اردیبهشت ماه سال جاری با توجه به اعلام نرخ جدید روغن توسط ستاد تنطیم بازار واحدهای تولیدی روغن را با قیمت جدید به بازار عرضه کردند.

وی افزود: واحدهای تولیدی قبل از ۲۱ اردیبهشت از حاشیه سود خود کم نمی‌کردند، اما در دو ماه گذشته واحدهای تولیدی حاشیه سود بیشتری را برای واحدهای توزیع در نظر گرفته‌اند. در حال حاضر بر اساس مصوبه‌ای که از هفته گذشته از طرف وزارت صنعت معدن و تجارت به واحدهای تولیدی روغن نباتی ابلاغ شده این واحدها  موظف شده‌اند تا قیمت فروش خود را بین ۱۰ تا ۲۵ درصد کاهش دهند. علت این کاهش قیمت نیز کاهش قیمت روغن خام و دانه‌های روغنی در سطح جهانی بوده است.

مدیر نظارت و بازرسی محصولات سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی تصریح کرد: در یک تفاهم طی روزهای گذشته انجمن صنفی روغن نباتی کشور قیمت‌های جدید روغن نباتی را برای اعمال از دیروز به سراسر واحدهای تولیدی کشور اعلام کرده است. در همین راستا در گام نخست کاهش ۱۰ درصدی قیمت فروش احجام روغن نباتی به واحدهای تولید در استان نیز ابلاغ شده است.

انتهای پیام