به گزارش صبح توس؛غلامرضامقیسه امام جمعه سبزوار در خطبه های نمازجمعه  با بیان اینکه امروزه بیان حقایق عاشورا باید توسط وعاظ ومادحین به بهترین شکل انجام گیرد اظهارداشت: عاشورا جریانی است که هر روز در جامعه ما به اشکال مختلف وجود دارد و ما باید ویژگی های زندگی خود را براساس معیارهای آن بسنجیم.
وی با بیان اینکه باید با جهاد تبیین از این واقعه جانسوز دفاع کنیم ادامه داد: بسیاری از مشکلات امروز ما با جهاد تبیین قابل حل خواهد بود.

وی اظهار داشت: سخنرانان و مداحان همچنین به موارد عزت، کرامت، ایثار، توکل، شجاعت و رشادت در برابر ظلم و ستم که آیینه عاشورا است توجه و این مفاهیم را در مداحی ها و  نوحه سرایی های خود ترسیم نمایند .
امام جمعه سبزوار با گرامیداشت دهه امر به معروف و نهی از منکر گفت: چنانچه  این فریضه الهی  در جامعه اسلامی رها و روی زمین بماند بلای الهی در آن جامعه نازل می شود .
وی در مورد اثرات مهم حجاب  در جامعه اسلامی افزود: نیروی انتظامی ،دستگاه قضایی و بسیج و آمران معروف و  نهی ار منکر با   گسترش پدیده  بد حجابی  که سبب جراحت جامعه ایمانی می شود مقابله جدی نمایند .
امام جمعه سبزوار در ادامه با گرامیداشت هفدهم مرداد سالروز شهادت محمود صارمی و روز خبرنگار گفت: انعکاس مشکلات جامعه بهترین کمک به مسئولان جامعه است که این وظیفه خطیر بر دوش خبرنگاران است.
حجت الاسلام والمسلمین مقیسه  افزود: خبرنگاران پل ارتباطی مردم و مسئولان  هستند که باید  در انتشار اخبار، مصالح جامعه و ارزشهای انقلاب را در نظر گیرند و با طرح برخی مسائل  زمینه سوء استفاده دشمنان را فراهم نکنند.
وی ادامه داد: نقش مهم خبرنگاران حضور به موقع در صحنه و مشاهده  مشکلات از نزدیک و یا دریافت مطالب از  منابع موثق  است و در مرحله بعد  برای انعکاس خبر باید توجه نماید آن مطالب  به مصلحت جامعه است در غیر این  صورت آن مشکلات  را محرمانه در اختیار مسئولان و دلسوزان انقلاب قرار دهند و تا حصول نتیجه پیگیری نمایند.

انتهای پیام