به گزارش صبح توس؛ حجت الاسلام علی ناهیدی، امام جمعه خلیل آباد ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه این هفته شهرستان که در محل مصلی مسجد جامع برگزار شد، اظهار داشت: پیکر پاک و مطهر سردار بی سر شهید عبدالله اسکندری از همرزمان حاج احمد متوسلیان و جزو فرماندهان دفاع مقدس به کشور بازگشته است.

وی با بیان اینکه این شهید بزرگوار بعد از دفاع مقدس اقدامات بزرگی انجام داد و به سوریه اعزام شد و در عملیاتی به اسارت نیروهای داعش درآمد، خاطرنشان کرد: این شهید بزرگوار، اولین شهید ایرانی بود که به دست داعشی ها و تکفیری ها به شهادت رسید.

امام جمعه خلیل آباد با تاکید بر اینکه ۲۰ استان کشور درگیر بروز سیلاب بودند که بیش از ۱۰۰ فوتی و چندین مفقودی را در پی داشته است، تصریح کرد: ایران ششمین کشور جهان از لحاظ بروز حوادث طبیعی است و ۳۱ نوع حوادث طبیعی نظیر زلزله، سیل، تگرگ، بهمن، طوفان، آلودگی هوا و... در ایران قابل بروز است.

وی با اشاره به اینکه مخرب ترین نوع حوادث بلایای طبیعی، سیل است و نمی توان با سیل مبارزه کرد ولی می توان با ویرانی هایی که قرار است بر جای بگذارد مبارزه کرد، افزود: نباید در مسیر سیل، رودخانه و آب خانه احداث کرد و باید از منابع طبیعی به درستی استفاده کنیم.

حجت الاسلام ناهیدی ضمن تسلیت فرا رسیدن تاسوعا و عاشورای حسینی، تشریح کرد: محافل و مجالسی که در سطح شهرستان در ماه محرم برگزار می شود بنا به ارادتی است که مردم به اهل بیت و سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین علیه السلام دارند.

وی با تاکید بر اینکه برنامه های عزاداری در ایام محرم باید بر اساس توصیه های امامین انقلاب باشد، بیان کرد: رهنمود های مقام معظم رهبری در راستای صیانت از اهداف عاشورای حسینی است و برخی از اقدامات جاهلانه نباید زمینه را برای انحراف از هدف اصلی قیام امام حسین علیه السلام فراهم کند.

امام جمعه خلیل آباد با اشاره به اینکه زیاده گویی در برخی از اشعار و الفاظ توسط برخی از مداحان می تواند زمینه را برای انحراف فراهم کند، تاکید کرد: اینگونه اشعار به دست وهابیت و داعشی‌ها بهانه می دهد و اینگونه تعابیر شرک گونه را باید از عزاداری ها دور کرد.

انتهای پیام/