به گزارش صبح توس؛ بابایی، مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی شب گذشته در نشست کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری خلیل آباد که در محل سالن اجتماعات فرمانداری شهرستان برگزار شد، اظهار داشت: ما به عنوان دبیرخانه کارگروه اشتغال وظیفه داریم که مشکلات دستگاه های مختلف در شهرستان ها را رصد، پیگیری و حل کنیم.

وی با تاکید بر نگاه ویژه به بخش تعاون، خاطرنشان کرد: بخش تعاون مغفول مانده و به آن توجه نشده چون تعداد کمی از تعاونی ها کار خود را به خوبی انجام نداده اند و نباید این صورت گیرد زیرا در اصل 44 قانون اساسی اقتصاد کشور باید به صورت دولتی و خصوصی اداره شود.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی با بیان اینکه بر اساس قانون در جایی که دولت و تعاونی نتوانست کار انجام دهد باید بخش خصوصی کار را اداره کند، تصریح کرد: مدل اقتصادی بخش تعاون بر محوریت اجتماعی اداره می شود و در این مدل، تولید درآمد وجود دارد ولی تولید ثروت انجام نمی گیرد.

وی با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری درباره بخش تعاون تاکیدات زیادی دارند، اذعان کرد: در حوزه اقتصاد مقاومتی بر اصول درون زا، دانش بنیان، مردمی و عدالت اجتماعی محور بودن باید پیش برویم و علیرغم تمام تاکیدات مقام معظم رهبری از بخش تعاون غفلت کرده ایم در صورتی که می تواند گره گشای اقتصاد کشور باشد.

بابایی با تاکید بر اینکه در دولت سیزدهم نگاه بر همگرایی برای پیشبرد امور است و بخش تعاون باید در این حوزه میدان داری و علمداری کند، عنوان کرد: بخش از تعاونی های ما دچار مشکل هستند ولی بر اساس نظر کارشناسان 70 درصد کسب و کارها به دلیل نداشتن تجربه و مشاور خوب در سال اول از بین می روند.

وی با بیان اینکه باید نگاه متفاوتی به حوزه تعاون داشته باشیم و اگر این نگاه متفاوت باشد مطمئناً می توان کار را انجام داد، تشریح کرد: شهرستان خلیل آباد در تشکیل شرکت های تعاونی توسعه و عمران پیشرو است و قانون گذار این را تصویب کرده که بعد از تشکیل این شرکت، پروژه های عمرانی شهرستان را باید در دست بگیرد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی با اشاره به اینکه اگر شرکت تعاونی توسعه و عمران به درستی کار کند می تواند اکثر جمعیت شهرستان را عضو خود داشته باشد، بیان کرد: جمع کردن منابع مالی خرد مردم و استفاده از ظرفیت خود مردم برای توسعه از کارکردهای شرکت تعاونی توسعه و عمران است.

وی همچنین در ادامه تاکید کرد: باید بخش تعاون را باور داشته باشیم و به آن اعتماد کنیم چون این بخش می تواند پیشران بخش نوآوری باشد اگر این اتفاق رخ دهد مطمئناً شهرستان دیگر هیچ نیاز مالی به منابع کشور نخواهد داشت.

انتهای پیام/