به گزارش صبح توس؛ یکی از مشکلات چندساله ساکنین روستاهای شرق شهرستان رشتخوار در حوزه آب شرب با تلاش و پیگیری های مسئولان مرتفع و 7 هزار ساکن روستاهای شرق شهرستان رشتخوار هم اکنون از نعمت آب شرب پایدار بهره مند شدند.


6 روستا با جمعیت 7 هزار نفر از نعمت آب پایدار بهره‌مند شدند/ 2 میلیارد اعتبار برای راه اندازی پروژه آب الغدیر در رشتخوار هزینه شده است


حسین با هوش فرماندار رشتخوار در گفت و گو با خبرنگار ما در رابطه با رفع مشلات چندساله آب شرب 6 روستای شرق شهرستان رشتخوار گفت: مجتمع آبرسانی الغدیر جهت تامین آب شرب ۶ پارچه روستا در منطقه شرق شهرستان راه اندازی شد.وی با تاکید بر اینکه ما در گذشته در موضوع مجتمع الغدیر مشکلات زیادی داشتیم، اظهار داشت: در گذشته روستاهای مهدی آباد، سعادت آباد، زرقری، فاردق، اندنجرد و اکبر اباد رشتخوار دچار قطعی و افت فشار آب بودند، و این موضوع باعث نارضایتی مردم در این منطقه شده بود، که خداروشکر با حمایت های دولت پیگیری های مجدانه نماینده و مسئولین شهرستان ما امروز شاهد هستیم، که خداروشکر چاه آّ شرب سعادت آباد در مجتمع الغدیر برای ۶ پارچه روستا به بهره برداری رسید.

فرماندار رشتخوار در ادامه تصریح کرد: هزینه های انجام شده در این پروژه شامل 2 میلیارد تومان است که مبلغ یک میلیارد با سعی و تلاش نماینده محترم و یک میلیارد دیگر نیز از طرف سازمان امور آب استان تامین شده است، که جای تقدیر و تشکر دارد.

بهره مندی بیش از 10 روزه مردم از آب شرب سالم و پایدار

محمد جواد نجفی ثانی رئیس اداره آب و فاضلاب شهرستان رشتخوار با اشاره به تحت پوشش قرار گرفتن شش روستای مهدی آباد، اکبرآباد، فاردق، انجرد، زرغری و فاردق در زیر مجموعه مجتمع آب الغدیر، بیان داشت:  با توجه به کمبود آب در سال‌های گذشته امور آب شهرستان رشتخوار در اردیبهشت ماه امسال نسبت به حفر چاه جدید اقدام کرد که در نتیجه حدود ۱۰ روز است که آب شرب سالم و پایدار وارد مدار شده است.
وی با تاکید بر اینکه کمبود آب به میزان۱۵ لیتر بر ثانیه در منطقه بوده که با حفر و وارد مدار شدن این چاه این کمبود جبران شده است، اضافه کرد: مشکل کمبود آب در این روستاها هم اکنون مرتفع که انشاالله روند تکمیل این پروژه ادامه پیدا خواهد کرد و با حدود یک میلیارد تومان اعتبار مورد نیاز در بحث حصارکشی و کانکس کار به طور کامل پیگیری و دنبال خواهد شد .

رئیس اداره آب و فاضلاب رشتخوار همچنین با اشاره به برنامه ریزی این نهاد برای رفع مشکل شبکه فرسوده آب در روستاهای سعادت آباد، اندجرد و اکبرآباد یادآور شد: انشالله با پیگیری مسئولان و تلاش‌های بی وقفه آب و فاضلاب شهرستان به زودی و در سال های آینده بحث ترمیم شبکه فرسوده در دستور کار قرار خواهد گرفت.


حل مشکل ۱۲ ساله آب شرب در روستاهای شرق رشتخوار


رستمی یکی از ساکنین روستای سعادت آباد رشتخوار با تاکید بر اینکه حدود ۱۲ سال مردم دچار مشکل افت وقطعی آب شرب بودند، اذعان داشت:  الحمدالله با تلاش مسئولین محترم الان آب شرب مشکلش برطرف شده و این جای تقدیر و تشکر دارد.


یک خانم اهل روستای مهدی آباد رشتخوار با اشاره به اینکه مردم از وضعیت آب بسیار عالی و با رضایت خیلی بالایی بهره مند هستند، اظهار داشت: ما هر سال تابستان و در گذشته مشکلاتی زیادی در رابطه با آب شرب داشتیم که این مشکل هم اکنون حدود دو هفته است برطرف شده و دیگر مشکلی در زمینه تامین آب نداریم.


حسن علیزاده دهیار روستای سعادت آباد رشتخوار در رابطه با مشکلات آب اهالی و شهروندان در روستای سعادت آباد گفت: با توجه به پیگیری های مسئولان در سطح شهرستان بحث مشکل آب در منطقه و روستاها از برطرف شده و مردم از وضعیت آب بسیار خوب و پایداری بهره مند شدند.
 

چوپان یکی از ساکنین این روستاها ضمن تقدیر و تشکر از تلاش‌های مسئولان در جهت رفع مشکل چند ساله افت فشار و کمبود آب بیان داشت: یکی از مشکلات مهم مردم در منطقه افت فشار و کمبود آب بود که خوشبختانه با پیگیری و راه اندازی مجتمع الغدیر هم اکنون وضعیت آب پایدار در روستای برقرار است و مردم از رضایت بسیار بالایی برخوردار شده و قدردان زحمات مسئولین علی الخصوص نماینده محترم حجت الاسلام احمد پور در شهرستان رشتخوار هستند.


انتهای پیام/