به گزارش صبح توس؛ حسین باهوش فرماندار رشتخوار صبح امروز در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی رشتخوارضمن تسلیت ایام ماه محرم، گفت: مصوبات جلسه انجمن کتابخانه ها لازم الاجراست و از مهم ترین اهداف برگزاری این انجمن اتخاذ تصمیمات لازم جهت رفع مشکلات و نهادینه ساختن فرهنگ کتاب و کتابخوانی است.

باهوش در ادامه تاکید کرد: از نظر کمی و کیفی باید راه های جذب افراد به فرهنگ کتابخوانی را شناسایی کنیم، یکی از دلایل اینکه افراد جامعه کمتر به سمت مطالعه می روند موضوع عدم استفاده صحیح از فضای مجازی و استفاده بیش از حد از تلفن همراه است.

وی در ادامه افزود: از نظر کمی می توانیم دانش آموزان را تشویق به ثبت نام نیم بها و رایگان در کتابخانه ها کنیم و از نظر کیفی می توان کتاب‌های کتابخانه ها را بروز کرد و کتاب های متناسب با نیاز جوانان و سایر اقشار در اختیار آنان قرار داد.
فرماندار رشتخوار در ادامه سخنان خود اظهار کرد: ذائقه شناسی و نیازسنجی کنیم و کتاب هایی در اختیار مراجعان قرار دهیم که با شرایط سنی افراد مطابقت لازم را داشته باشد. هرچقدر بتوانیم در زمینه ترویج فرهنگ کتابخوانی تلاش کنیم به مراتب از آسیب های اجتماعی و ناهنجاری های اخلاقی کاسته خواهد شد.

فرماندار رشتخوار همچنین پرداخت نیم درصد از درآمد شهرداریها به کتابخانه ها را الزام دانست و اظهار داشت: بحث پرداخت نیم درصد درآمد شهرداریها به کتابخانه‌ ها الزام قانونی است و بایستی اجرا شود و دلیلی برای عدم اجرای آن توسط شهرداریها وجود ندارد.

انتهای پیام/