به گزارش صبح توس؛؛پروژه راه‌آهن سبزوار ازجمله طرح‌هایی است که می‌تواند برای سبزوار به‌عنوان قطب تولیدات کشاورزی زمینه توسعه تجارت را فراهم کند متأسفانه درگذر زمان تبدیل به رؤیایی شده که با بیش از دو دهه است درگیر کمبود اعتبارات است و هرسال نیز بر هزینه تمام‌شده افزوده خواهد شد..

اما این پروژه که در سال گذشته پس از تعطیلی چندماهه مجدد فعالیت خود را از سر گرفته بود بارقه امیدی در بین شهروندان سبزواری ایجاد کرده بود تا شاید طرحی که از سال 83 وارد فاز عملیاتی شده بود پس تعطیلی‌های مکرر با سرعت به‌پیش رود اما  این شروع مجدد هم مدت زیادی به طول نینجامید و بعد نیمه‌کاره ماندن ساختمان ایستگاه مجدد این پروژه به دلیل نبود اعتبار در تعطیلی فرورفت.

وعده رئیس جمهور برای ساخت راه آهن سبزوار

با سفر رئیس‌جمهور به استان خراسان رضوی امید این می‌رفت که راه‌آهن سبزوار به‌عنوان یک طرح اصلی در بین پروژه‌های استان قرار بگیرد و با تخصیص اعتبار مناسب با سرعت به سمت افتتاح پیش برود که متأسفانه این موضوع از دید مسئولان استانی دور ماند.

اما حالا عنابستانی نماینده مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی خبر از نگاه ویژه رئیس‌جمهور به این پروژه داده که در آینده‌ای نزدیک راه‌آهن سبزوار از بن‌بست اعتبار خارج‌شده و ساخت آن با سرعت بیشتری از سر گرفته شود.

 عنابستانی در رابطه با راه‌آهن خبر داد در دیداری که با آیت‌الله رئیسی در روزهای اخیر داشته‌ایم وی قول مساعد داد تا این پروژه در لیست پروژه‌های سفر استانی هیئت دولت قرار بگیر

لزوم تلاش برای جذب اعتبارات عمرانی ملی برای منطقه

عنابستانی هم‌چنین در جلسه هماهنگی و هم‌اندیشی با پیمانکاران پروژه راه‌آهن سبزوار با اشاره به اینکه ظلم و اجحاف در شرق کشور را با تلاش‌ها و پیگیری‌های شبانه‌روزی جبران می‌کنیم گفته است:اهمیت نهایی شدن احداث پروژه راه‌آهن سبزوار و تخصیص اعتبار برای آن را بارها به رئیس‌جمهور رساندم و با پیگیری‌های صورت گرفته این مهم با ابلاغ دستور دکتر رئیسی در زمره لیست پروژه‌های سفر استانی وی قرار گرفت.

نماینده مردم سبزوار در ادامه با ذکر اینکه متأسفانه نگاه بودجه‌بندی کشور بر مبنای نگاه‌های مرکز محور اختصاص‌یافته تصریح کرد: تخصیص اعتبار به‌منظور زیرساخت‌ها در منطقه کافی نیست و ما باید برای این مسئله همت و پیگیری‌های خود را در خدمت به مردم استمرار دهیم تا پروژه‌های عمرانی و توسعه محور غرب خراسان نیز جزو اولویت‌های مهم در ساختار بودجه‌بندی و تخصیص آن قرار گیرد.

راه‌آهن سبزوار پروژه‌ای است که در حدود بیست سال از تصویب آن و بیش از 10 سال است که وارد فاز عملیاتی شده اما متأسفانه تاکنون در ظاهر به دلیل نبود اعتبار به درازا کشیده است .

انتهای پیام/