به گزارش صبح توس؛ حجت‌الاسلام میرزا محمد معتمدی فر با دعوت خود و نمازگزاران این هفته نمازعبادی و سیاسی نماز جمعه به رعایت تقوای الهی با تسلیت ایام شهادت سرور و سالار شهیدان ابا عبدالله الحسین علیه السلام با بیان اینکه نهضت کربلا به عنوان یک نهضت مقدس دینی پایدار ترین نهضت در فرهنگ سیاسی شیعه است اظهار داشت: نهضت کربلا به عنوان یک نهضت مقدس دینی و یک حرکت الهی و انقلابی، پایدار ترین نهضت در فرهنگ سیاسی شیعه است؛ این نهضت عظیم در جهت احیای احکام دین، و اصلاح امت رسول الله و جایگزین کردن حکومتی الهی به جای نظام اموی بوده است.

وی تصریح کرد: از مهم ترین اصول کربلا این است که عزت خواهی جایگاه والایی دارد و هر نوحه یا روضه ای که از آن ذلّت تراوش کند از منظر امام حسین ـ علیه السّلام ـ و یارانش مردود خواهد بود. عاشورائیان برای پست و مقام و ثروت قیام نکردند و قیام آنها قیامی الهی و اسلامی بود و هر کتاب یا نوحه و روضه ای که پیامی غیر از این را تداعی کند از دایرة حقیقت خارج است.

امام جمعه تربت‌جام اظهار داشت: یکی از مهمترین اهداف قیام امام حسین (ع) تشکیل حکومت اسلامی بود؛ امام حسین (ع) برای اینکه صرفا به شهادت برسد به کربلا نیامد بلکه در پی اهدافی از جمله تشکیل حکومت اسلامی عزم کربلا کرد؛ هر چند که می‌دانست در پایان شهید می شود، در جمله‌ای از آن حضرت می‌خوانیم:" بار خدایا! تو خوب می‌دانی که انقلاب و نهضت من به خاطر حکومت و سلطنت بر مردم و دستیابی به زرق و برق دنیا نبوده بلکه هدف من از حکومت، ارائه معالم و نشانه‌های دینت به مردم و اصلاح بلاد و شهرها و ایجاد امنیت برای بندگانت و عمل به فرایض و سنتها و احکام توست.

انتهای پیام/