رضا سلم‌آبادی، مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان رضوی در گفتگو با خبرنگار صبح توس؛ اظهار داشت: یکی از فرصت های بسیار خوبی که در حوزه خدماتی و فعالیتی امداد حضرت امام (ره) تعریف شده بحث اشتغال و تسهیلات اشتغال و کارآفرینی برای خانواده های تحت حمایت است.

وی با بیان اینکه خانواده هایی که به دلیل نداشتن سرمایه از اشتغال باز مانده اند می توانند از تسهیلات اشتغال استفاده کنند، خاطرنشان کرد: در سال 1401 منابع تبصره 16، تبصره 18 و هم افزایی که از محل صندوق ولایت و بانک ها وجود دارد بالغ بر 1900 میلیارد تومان تسهیلات اشتغال در نظر گرفته شده است.

مدیر کل کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان رضوی با تاکید بر اینکه این میزان تسهیلات نسبت به سال گذشته بالغ بر 2.5 برابر افزایش داشته است، تصریح کرد: با توجه به اینکه هنوز در ابتدای پرداخت تسهیلات هستیم بیش از 2 هزار نفر از تسهیلات کمیته امداد بهره مند شده اند و 135 میلیارد تومان در این چند ماهه سال جاری پرداختی داشته ایم.

وی همچنین در ادامه اذعان کرد: این میزان پرداختی نشان از همکاری و هم افزایی خوب کارگروه اشتغال استان و شهرستان ها و تعامل بسیار خوب بانک دارد و امیدواریم تا پایان سال به 100 درصد جذب از نظر مبلغی و کمی برسیم.

سلم آبادی عنوان کرد: قسمت زیادی از این تسهیلات به خانواده های تحت پوشش کمیته امداد اختصاص دارد و قسمتی از منابع هم در اختیار افراد غیر تحت حمایت قرار می گیرد که باید شرایطی نظیر عدم مستمری بگیر نهادهای دیگر، فاقد بیمه، جزو 5 دهک اول جامعه و... داشته باشد.

وی با بیان اینکه در سال جاری تلاش می کنیم که 30 درصد از منابع در اختیار افراد غیر حمایت که شرایط لازم را برخوردار باشند قرار خواهد گرفت، تشریح کرد: امسال هدف‌گذاری برای ایجاد ۲۰هزار فرصت شغلی و همچنین نگهداشت ۱۰تا ۱۳ هزار فرصت شغلی به خصوص طرح‌های کشاورزی و دامپروری که قبلا ایجاد شده در دستور کار کمیته امداد استان قرار دارد.

انتهای پیام/