حمید ترابی، رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان خلیل آباد در گفتگو با خبرنگار صبح توس؛ اظهار داشت: پروژه نهال کاری با گونه تاغ، به مساحت ۲۵۰ هکتار در بخش ششطراز در جنوب شهر کندر در سنوات گذشته اجرا شد که با حدود ۸۰ درصد سبزینگی سیمای منطقه را تغییر داده است.

وی با بیان اینکه این پروژه با هدف بیابان زدایی و استقرار پوشش گیاهی، مقابله با ریزگردها، تثبیت شن های روان، افزایش رطوبت خاک و کشاورزی پایداراجرا شد، خاطرنشان کرد: با توجه به خشکسالی های سال های اخیر و به جهت کمک به پایداری گیاهان آبیاری سنواتی با اعتبار ۱۳۰ میلیون تومان هم اکنون در حال اجرا است.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری خلیل آباد با تاکید بر اینکه نهال کاری باعث تقویت پوشش گیاهی یکنواخت در منطقه شده و پروژه آبیاری به همراه مرمت و بازسازی تشتک های تخریب شده در این امر موثر خواهد بود، تصریح کرد: اجرای پروژه نهال کاری اثرات مثبتی بر کشاورزی و دامداری شهر کندر با جمعیت 7 هزار نفری داشته و به نوعی باعث تثبیت زندگی در این منطقه شده است.

وی با اشاره به اینکه مراقبت و نگهداری از پروژه های اجرا شده مستلزم صرف هزینه های زیادی بود، اذعان کرد: این اداره توانسته به همراه گشت های شبانه روزی واحد های یگان حفاظت منابع طبیعی و آبخیز داری سیمای منابع طبیعی و آبخیزداری را تغییر دهد.

ترابی همچنین در پایان عنوان کرد: تمام اقشار مردم می توانند در حفاظت از منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان موثر باشند و هرگونه تخریب و آتش سوزی در این عرصه ها را به سامانه های 1504 و 139 امداد جنگل اطلاع رسانی کنند.

انتهای پیام/