به گزارش  صبح توس؛ یکی از مشکلات چند ساله مردم و ساکنین در محدوده بلوار امام رضا (ع) شهر رشتخوار عدم رسیدگی به وضعیت معابر و آسفالت کوچه ها در این محدوده از شهر رشتخوار است.
 

در محدوده بلوار امام رضا شهر رشتخوار بیش از هزار نفر جمعیت و بیش از ۵۰ کسبه برای کسب روزی و امرار معاش فعالیت می کنند، طبق اعلام شهروندان با وجود گذشت بیش از ۱۵سال ساکنین و کسبه واقع در این منطقه همچنان در انتظار وعده مسئولان برای رسیدگی و آسفالت معابر و سنگ فرش پیاده رو ها هستند.

گل و لای حاصل در مواقع بارندگی ها مشکلات تردد عابرین و کسبه

مجید محیطی یکی از کسبه فعال در این محدوده در گفتگو با خبرنگار ما در این رابطه گفت: با وجود اینکه قول های زیادی از طرف مسئولان برای رفع مشکل چند ساله کسبه در این محدوده داده شده است، اما هنوز رسیدگی جدی در بحث سنگ فرش معابر در بلوار امام رضا که ورودی شهر رشتخوار را نیز هست انجام نشده است.

وی در ادامه در رابطه با مشکلات و گلایه مردم در این محدوده اظهار داشت: یکی از مشکلات کسبه در مواقع بارندگی است، که گل و لای پیاده‌روها امکان تردد در مواقع بارندگی را از عابرین پیاده گرفته و مشکلات زیادی را برای کسب و کارهای محدوده نیز به وجود می آورد.
وزش باد روزانه و مشکلات گرد و خاک در محدوده بولوار امام رضا(ع) رشتخوار

علی آویژگان دیگر کسبه فعال در این مسیر در گفتگو با خبرنگار ما در رابطه با مشکلات خاکی بودن معابر و پیاده رو ها در ورودی شهر رشتخوار اظهار داشت: متاسفانه با وجود اینکه در منطقه ما وزش باد به صورت روزانه وجود دارد، وجود گرد و خاک در این محدوده باعث گلایه کسبه و همچنین شهروندان شده است، درخواست ما از مسئولین شهرداری و شورای شهر محترم رسیدگی و رفع مشکل سنگ فرش معابر در محدوده بلوار امام رضا علیه السلام است.
 

جواد پردل دیگر کسبه حاضر در این محدوده با درخواست از مسئولان جهت تسریع در رفع مشکل و کمک به زیباسازی شهر در این محدوده یادآور شد: متاسفانه ورودی شهر رشتخوار که باید زیباترین نقطه از شهر تبدیل شود، اکنون به بدترین نقطه از شهر تبدیل شده است، خاکی بودن معابر و پیاده روها حدود ۱۵ سال است که به طول انجام میده و همچنان نیز این مشکل پابرجاست.


حمید اعتصامی یکی از ساکنین واقع در بلوار امام رضا علیه السلام در رابطه با مشکلات عدم آسفالت کوچه ها برای ساکنین در این محدوده گفت: متاسفانه چند سالی است که قول هایی از سوی مسئولان شورای شهر و شهرداری برای رفع معضل آسفالت کوچه ها در بلوار امام رضا علیه السلام رشتخوار داده شده ولی متاسفانه این قول ها همچنان عملی نشده و مشکلات برای شهروندان نیز ادامه دارد.


مشکلات بهداشتی در پی خاکی بودن کوچه ها و رها سازی فاضلاب ها


وی در ادامه تصریح کرد: خاکی بودن کوچه ها علاوه بر مشکلات گرد و خاک مشکلات بهداشتی باعث مشکلات هدایت آب فاضلاب در کوچه ها و خطر ابتلا به بیماری های پوستی را نیز برای کودکان را به همراه داشته است.

یک خانم ساکن در این محدوده نیز در رابطه با مشکل عدم آسفالت معابر بیان داشت: متاسفانه با وجود اینکه این منطقه در ورودی شهر رشتخوار واقع شده است، اما همچنان نسبت به مسائل موجود بی اعتنایی شده و از سوی مسئولان نیز مطرح شده است آسفالت معابر و کوچه ها باید با مشارکت ۵۰ درصدی مردم همراه باشد، که عملاً این موضوع با توجه به تمکن مالی و ضعیف بودن خانواده های ساکن در این محدوده امکان پذیر نمی باشد.

یکی دیگر از بانوان حاضر در این منطقه که شغل خواربار فروشی مشغول است در گفت و گو با خبرنگار ما بیان داشت: متاسفانه مشکلات خاکی بودن مسیر کوچه ها در بلوار امام رضا باعث شده تا بارها از سوی کارشناسان شبکه بهداشت به دلیل گرد و خاک حاصل از عبور وسایل نقلیه به صورت روزانه و ساعتی برای کسب و کار خود دچار مشکل و پاسخگویی شوم، درخواست ما از مسئولان رفع مشکل چند ساله ساکنین و همچنین تسریع  در آسفالت معابر است.

مشارکت مردمی لازمه عملی شدن آسفالت معابر در بلوار امام رضا(ع) رشتخوار استیدالله روحی شهردار رشتخوار در رابطه با مشکلات شهرندان در این محدوده از شهر رشتخوار گفت: رفع مشکل آسفالت معابر و کوچه ها در محدوده بلوار امام رضا ع رشتخوار باید به صورت مشارکتی به همکاری مردم اجرا و عملی شود.


انتهای پیام/