به گزارش صبح توس؛  قرار گرفتن سبزوار در نقطه مرکزی محورهای مواصلاتی شمال شرق کشور سبب شده که سالانه شاهد عبور میلیون ها مسافر از این معابر  باشد؛ اما متاسفانه بالا بودن طول جاده های مواصلاتی و عرم استاندار وایمن بودن انها باعث شده است اخبار ناگوار این حوادث به صورت روزانه  از فوت و مجروح شدن هموطنان به گوش برسد.

 

دو کشته وچهل زخمی تنها در بیست وچهار ساعت

 

مسئول روابط عمومی اورژانس سبزوار در گفت‌وگو با صبح توس در خصوص ماموریت های نیروهای اورژانس هرروزه در در محورهای مواصلاتی سبزوار گفت :شهرستان سبزوار با بهره مندی از ۳۰۰ کیلومتر بزرگراه بیشترین طول مسیر بزرگراههای خراسان رضوی را دارد که همین موضوع  سبب شده است که حوادث  ترافیکی  و میزان مرگ و میر تصادفات جاده ای را افزایش پیدا کند.

 

وی ادامه داد متاسفانه تنها در یک  ۲۴ ساعت و طی 10 فقره تصادف و واژگونی خودرو در محورهای مواصلاتی غرب خراسان رضوی 2 فوتی و 40 مصدوم حاصل تردد در جاده های پیرامون سبزوار بوده است.

 

فائق نیا با بیان اینکه متاسفانه این روند هروز رو به افزایش بوده و شمار فوتی‌ها بیشتر از گذشته میشود تصریح کرد:کاهش آمار بالای مصدومان و تلفات نیازمند توجه بیشتر مسؤلان امر در پیگیری مشکلات مسیرهای مواصلاتی و لزوم توجه ویژه به رانندگی ایمن همشهریان و رفع عیوب و نواقص فنی خودروهای مستهلک زیادی است که دراین محورها تردد می کنند.

 

 

 

لزوم توجه ویژه راهداری به جاده های سبزوار

 

مشکلات حوزه راههای به حدی رسیده که آیت الله مقیسه در خطبه های نماز جمعه این هفته با انتقاد از وضعیت جاده ها خواستار رسیدگی سریع مسئولان به این معضل شد.

 

وی در این خصوص تصریح کرد:متاسفانه بر اثر وضعیت نامناسب جاده های محدوده غرب خراسان هرروز شاهد اتفاقات ناگوار در این مناطق هستیم. 

 

مقیسه با اشاره به لزوم توجه بیشتر مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان به جاده های سبزوار، اظهار داشت:جاده های مواصلاتی این محور مسیر تردد چندیدن میلیون زائر رضوی است که نیازمند توجه ویژه مسئولین است. 

 

امام جمعه سبزوار گفت: وضعیت جاده های ارتباطی شهرستان سبزوار  که در مسیر زائران امام رضا (ع) قرار دارد مطلوب نیست که لازم است مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان به رفع این مشکلات توجه ویژه ای نماید. 

 

وضعیت راهها در جنوب شهرستان هم دست کمی از دیگر نقاط نداشته واین امر باعث شده که طی چند روز گذشته اهالی روستای دولت آباد در اعتراض به وضعیت جاده عبوری از روستای خود اقدام به تجمع در مسیر کنند.

اهالی این روستا به عرض کم، آسفالت نامناسب و یک بانده بودن و مخاطرات زیادی که برای رانندگان و مسافران ایجاد کرده اعتراض داشتند و ابراز میکردند با وجود وعده های مسئولان و نمایندگان غرب خراسان تاکنون اقدامی برای ایمن سازی این محور انجام نشده است. 

 

عبور سالانه بیش از بیست میلیون زائر به خودی خود اهمیت این محور را نشان می‌دهد و مسئولان باید هر چه سریعتر با نگاه ویژه برای حل معضلات پیش آمده راه حلی بیاندیشند.

 

انتهای پیام/