به گزارش صبح توس؛ حسین ابراهیمی، فرماندار سبزوار صبح امروز در نشست شورای مسکن شهرستان با اشاره به آغاز فعالیت طرح نهضت ملی مسکن در سبزوا اظهار داشت: در قالب این طرح در شهرستان ۲۸۰۰ واحد مسکونی ساخته خواهد شد.

فرماندار ویژه سبزواربا بیان اینکه قرارگاه اجرایی و عملیاتی مسکن در این شهرستان شکل گرفته تصریح کرد :عملیات اجرایی با همکاری نهادهای مرتبط همچون فرمانداری، راه و شهرسازی، بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ،  شهرداری و دیگر دستگاه های خدمات رسان این طرح به زودی به سرانجام خواهد رسید.

ابراهیمی از عزم و اراده شهرستان و کسب عنوان و رتبه اول شهرستان سبزوار در استان و منطقه ۹ کشور در تامین زمین مورد نیاز طرح تقدیر کرد وافزود: خوشبختانه زمین مورد نیاز برای ساخت مسکن در این طرح برای افق چهار ساله تامین شده است.

وی به هماهنگی دستگاه ها تاکید کرد و افزود: طرح نهضت ملی مسکن، یکی از مهمترین پروژه‌های شاخص شهرستان است و با ساخت ۲۸۰۰ واحد در ۲۱ هکتار نیاز مسکن شهرستان را تا حدود زیادی مرتفع خواهد ساخت.

فرماندار سبزوار:تصریح کرد: با توجه به انعقاد قرارداد ۱۲۰۰ واحد مسکونی با پیمانکاران ذیصلاح انتظار می رود ۱۶۰۰ واحد دیگر نیز سریعا وارد فاز اجرایی و عملیاتی گردد.

وی با اشاره به اینکه پتانسیل مناسبی برای تولید مسکن در شهرستان موجود است ادامه داد: باید از ظرفیت انبوه سازان بومی شهرستان و همچنین همکاری و همراهی بیش از پیش دستگاه های اجرایی شهرستان استفاده کرد.

ابراهیمی با توجه به استقبال خوب مردمی و ثبت نام انجام گرفته تصریح کرد: با تلاش مسئولین شهرستان و حمایت های استانی افتتاح و بهره برداری بخشی از واحدهای مسکونی در سال جاری دور از دسترس نخواهد بود .

انتهای پیام/