به گزارش صبح توس؛ فرهادی، سرپرست آتش‌نشانی شهر مشهد ضمن اشاره به امدادرسانی آتش‌نشانان به تعدادی مسافر مسموم در پی نشت گاز co داخل یک هتل در خیابان امام رضا(ع) مشهد گفت: سحرگاه امروز در پی تماس تلفنی با سامانه ۱۲۵ مبنی بر وقوع حادثه برای تعدادی مسافر در یکی از هتل های محدوده مرکزی شهر مشهد، ستاد فرماندهی بلافاصله گروه نجات و پشتیبانی ایستگاه های شماره ۲و۲۴ را به محل اعلامی در خیابان امام رضا ۵ اعزام کرد.

این مقام ارشد در آتش نشانی شهر مشهد افزود، با حضور نجاتگران آتش نشانی در محل و بررسی میدانی از داخل این هتل مشخص شد،تعدادی از مسافرین بدلیل استنشاق گاز co با علائم تهوع و سرگیجه دچار مسمومیت شده که آتش نشانان بلافاصله با توجه به اهمیت سلامت مسافران اقدام به تخلیه فوری ۳۱۸ نفر از حاضران در این هتل کردند.

آتشپاد سوم فرهادی ادامه داد؛ بررسی های اولیه نشت گاز co از قسمت موتور خانه این مجموعه تشخیص داده شده و برای کشف علت و منشاء دقیق گازگرفتگی این افراد در این هتل تحقیقات توسط کارشناسان مربوطه در حال انجام است.

سرپرست آتش نشانی شهر مشهدبا تاکید بر اینکه برای متولیان این هتل ۹ طبقه طی سال گذشته، ۲ بار اخطاریه برای تشکیل پرونده ایمنی از آتش نشانی مشهد ارسال شده افزود: با توجه به اینکه آتش نشانی اقامت در این هتل را به دلیل ناایمن بودن خطرناک دانسته ، با حضور عوامل انتظامی و قضایی، از پذیرش مسافر در این هتل موقتا جلوگیری بعمل آمد.

 

 

گازگرفتگی ۳۰ مسافر یک هتل ۹طبقه در مشهد

در ادامه علیشاهی، مسئول روابط عمومی اورژانس ۱۱۵مشهد گفت: در پی دریافت گزارش وقوع حادثه گازگرفتگی در یک هتل در خیابان امام رضا(ع)  بلافاصله ۹ دستگاه آمبولانس به محل اعزام  و ۲۵ نفر از مسمومین با علائم سردرد و سرگیجه به ۴ بیمارستان هاشمی‌نژاد و امام رضا(ع) و اکبر و شهید کامیاب منتقل شدند.

 

وی افزود: ۵ نفر هم با تمایل خودشان با وسیله شخصی به بیمارستان موسی بن جعفر مراجعه کرده‌اند و جمعی دیگر از مسافران  نیز در محل درمان شدند.

 

انتهای پیام/