به گزارش صبح توس؛ مشکلات آب شرب در بیشتر نقاط شهرستان رشتخوار علی الخصوص در فصل گرما به یک معضل چندساله برای ساکنین و مردم در این شهرستان تبدیل شده است، بطوریکه مردم درخواست های متعددی از مسئولان برای رفع مشکلات درحوزه آب شرب در این مناطق را داشته اند.

بیش از 80 درصد جمعیت ساکن در رشتخوار را روستائیان تشکیل می دهند، و بیشترین مشکلات در حوزه آب شرب نیز در روستاها وجود دارد، افت فشار، قطعی آب مردم را با مشکلات زیادی در حوزه بهداشت و سلامت مواجه کرده است، درخواستی که سالیان متوالی ادامه داشته و اکنون باید دید مسئولان چگونه خواسته های به حق و چند ساله مردم را برای این مشکل پیگیری و جامع عمل خواهند پوشاند.


 حسین باهوش فرماندار رشتخوار در همین رابطه در گفت و گو با خبرنگار ما با گرامیداشت ایام عید غدیر و دهه لایت، در رابطه با دو موضوع و مشکل اساسی مردم آب و راه در رشتخوار، گفت: امروز بزرگترین مشکل ما در منطقه رشتخوار مشکل اب و راه است.

وی در ادامه و در تکمیل مطلب با اشاره به مشکلات سراسری اب و درگیری بیش از ۲۰۰ شهر در کشور با تنش ابی، افزود: رشتخوار امروز بحران ترین دشت آبی کشور است، باید مردم عزیز و با فرهنگ ما در مصرف اب صرفجویی لازم را داشته باشند، امروز اگر نتوانیم بدرستی مصرف اب داشته باشیم، قطعا نسل های اینده ما در بحث اب دچار مشکل خواهند شد.


این مقام مسئول در رابطه با درخواست ها و مطالبات مردمی در بحث مشکل اب، یادآور شد: ما با تمام توان با تلاش ها و زحمات نماینده محترم و همراهی ایشان امسال توانستیم چاه سعادت اباد را وارد مدار کنیم، و در منطقه شرق شهرستان تقریبا مشکل اب را به صورت کامل مرتفع سازیم.


فرماندار رشتخوار در ادامه به مشکلات چند ساله اب شرب در بخش  جنگل اشاره کرد و بیان داشت: در بخش جنگل رشتخوار امروز ما شدیدا مشکل اب داریم، ۱۵۰ کیلومتر شبکه توزیع داریم که دچار فرسودگی با قدمت حدود ۴۰ سال است، که یکی از دلایل مشکلات ما علاوه بر کمبود اب، زیرساخت های فرسوده است که هدررفت اب بالایی  را نیز متاسفانه به دنبال دارد.
 

باهوش با تاکید بر پیگیری های مجدانه و سفرهای مسئولان به پایتخت و تلاش ها نماینده برای رفع مشکل اب شرب جنگل، یاداور شد: در رابطه با مشکلات اب بخش جنگل ۱۵ روستای محروم شهرستان رشتخوار را با همراهی های خوب فرماندهی محترم سپاه شهرستان در لیست قرارگاه محرومیت زدایی امام حسن مجتبی (ع) قرار داده و با جدیت تمام دنبال می کنیم.


نماینده عالی دولت در رشتخوار با اشاره به اینکه مشکل اب بخش جنگل تنها مربوط به امروز نیست  و چندین سال است، که ادامه دارد، اذعان داشت: انشالله با اقدامات و پیگیری های خوب صورت گرفته قول می دهیم تا سال اینده مشکل اب شهرستان را انشالله حل و تمام کنیم.

وی در موضوع راه نیز با تاکید براینکه بارها در حضور مسئولان استانی و کشوری مطرح شده که حق مردم رشتخوار در بحث جاده در حال ضایع شدن است، گفت: درست است که صنعت و معدن خوب است، اما صنعت معدن در منطقه امروز به زیر ساخت های راه ما اسیب می رسانند. همه مسئولان شهرستان در جلساتی که در تهران برگزار شد، صدای شما و درد دل مردم منطقه را به گوش مسئولان رساندیم، اگر معدن فعال است باید سهم اشتغال زایی مردم شهرستان رشتخوار در ان در نظر گرفته شود.

باهوش با تاکید بر اینکه برای معادن خواف پیگیری شده تا سهمیه برای رشتخوار در نظر گرفته شود، به موضوع جاده اشاره و بیان داشت: اعتبارات جاده رشتخوار اعتبارات ملی است، تنها راهش رفتن به سمت واگذاری کار به قرارگاه سازندگی سپاه است، پیشرفت کار در قطعه ۱۰ مسیر بسیار کند است، قطعه ۹ در حال واگذاری است، اگر روند اجرا در ادامه به قرارگاه سازندگی سپاه واگذار شود، قطعا پیشرفت قابل ملاحظه ای در طرح بدست خواهد امد.

وی با اشاره به افتتاح و بهره برداری از چند کیلومتر از مسیر طرح دوبانده شدن در هفته دولت ادامه داد: بارها در رابطه با پیشرفت کار انتقاد کردیم که سرعت کند است و تا عمر ما کفاف میدهد با این سرعت کار به پایان نخواهد رسید.

فرماندار رشتخوار در ادامه، تصریح کرد: در حوزه اسفالت و راه اتفاقات خوبی در سطح شهرستان رخ داده است، ما امروز رتبه اول جذب قیر و اسفالت را در استان داریم، که اینجا باید تقدیر کرد از بخشدار و دهیاران عزیز امروز ۶۵ هزار متر در ۹ روستای شهرستان اسفالت شده است، ۸ هزار تن اسفالت خریداری شده نهضت ملی اسفالت در شهرستان رشتخوار رقم خورده که در هیچ جای استان رخ نداده است. 

نماینده عالی دولت در شهرستان رشتخوار در پایان افزود: مهمترین کار صورت گرفته در چند وقت اخیر موضوع سایت اداری رشتخوار بوده است، که ۱۶ سال طرح نیمه تمام خوابیده بود، با تلاش ها و پیگیری های مجدانه برای تکمیل سایت اداری ۱۵ میلیارد تومان تامین اعتبار شد، و امیدواریم بخشی از کار انشالله زودتر پیگیری و تکمیل شود.

گاز رسانی به ۷ روستای فاقد گاز بخش جنگل، رفع مشکلات ساخت ساز مسکن فرهنگیان رشتخوار و حل و امکان دریافت پروانه ساخت، ساخت ۱۱ چمن مصنوعی با همکاری بنیاد علوی نهاد پیشرفت و ابادانی شهرستان، ساخت ۶ خانه عالم در روستاها، نهایی شدن فعالیت مرکز تعویض پلاک رشتخوار، جلوگیری از جمع اوری دانشگاه پیام نور رشتخوار با پیگیری مجدانه بخشی دیگری از سخنان فرماندار رشتخوار بود.

انتهای پیام/