به گزارش صبح توس؛ حجت‌الاسلام میرزا محمد معتمدی فر با دعوت خود و نمازگزاران این هفته نمازعبادی و سیاسی نماز جمعه به رعایت تقوای الهی با تبریک فرا رسیدن سالروز ازدواج حضرت علی علیه السلام و حضرت زهرا سلام الله علیها با بیان اینکه سبک زندگی امام علی و حضرت زهرا؛ بهترین الگو برای زوج‌های جوان است اظهار داشت: سبک زندگی امام علی علیه السلام و حضرت زهرا سلام الله علیها بهترین الگو برای زوج‌های جوان مدلی و الگویی ایده آل است که اگر با ازدواج‌های امروز سنجیده شود؛ تفاوت آن بر همگان آشکار و ملموس خواهد شد؛ و می‌توان آسیب‌های فراوانی را که در ازداوج‌های کنونی وجود دارد شناسایی و برطرف کرد.

وی تصریح کرد: امروزه در جامعه شاهد مهریه‌های سنگین و بهت آوری هستیم و یا از سوی دیگر برخی نیز راه تفریط را طی می‌کنند و اساسا مهریه را بسیار ناچیز قرار می‌دهند و آن را مستند به دین و توصیه‌های دینی می کنند. ازدواج این دو انسان نمونه، و مهریه حضرت فاطمه (س) نشان می‌دهد هیچ‌ کدام از این 2 شیوه درست نیست، باید میزان مهریه معقول، منطقی، و تا حد امکان منطبق با مهرالسنة باشد.

امام جمعه تربت‌جام اظهار داشت: ازدواج امام علی (ع) و فاطمه زهرا (س) در امر ازدواج الگویی است که بالاتر از آن نیست؛حالا جا دارد برگردیم ببینیم ما کجای این قصه‌ایم؟ ما چه اندازه از این دستور از این فرمان الهی و این نمونه‌ها و الگوهایی که در تاریخ خودمان داریم بهره می‌بریم؟ چقدر ما خودمان سعی کردیم خود را با این الگوها تطبیق دهیم و زندگی خودمان را بر اساس این دستورات الهی بسازیم. اگر برگردیم و نگاهی کنیم می‌بینیم در این زمینه خیلی کم کار شده است، به طوری‌که اگر از این فرمان و از این الگوها درس می‌گرفتیم قطعا روزگار ما و شرایط جامعه ما به این شکلی که در حال حاضر مشاهده می‌کنیم نبود، این کشمکش‌ها و دعواها، این جدال‌ها و پرونده‌هایی که در دادگاه هر روز اضافه می‌شود و این آمار طلاق همه زنگ خطر است برای اینکه بدانیم ما راه را گم کرده‌ایم، ما راه روشن و زیبا و سعادت‌بخش قرآن و اهل‌بیت (ع) را رها کردیم و در مسیر دیگری حرکت می‌کنیم که نتیجه‌اش هم متاسفانه این خواهد شد که از قافله اخلاق عقب بمانیم.

وی در پایان اظهار داشت: دیروز جنگ ظاهری بود، جنگ بیرونی و جنگ با دشمنی که مشخص بود و امروز جنگ بسیار گسترده‌تر است و دیگر این جهاد، جهاد اکبر است، جهاد با نفس است، جهاد با تربیت است، جهاد با زندگی است، جهاد چگونه تربیت کردن فرزندان و چگونه الگو بودن است و امیدوار هستیم در این جهاد هم پیروز شویم.

انتهای پیام/