به گزارش صبح توس؛ حجت الاسلام علی ناهیدی، امام جمعه خلیل آباد ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه این شهرستان که در محل مصلی مسجد جامع برگزار شد، اظهار داشت: اجاره های مسکن در شهرهای مختلف حائز اهمیت است و در نشستی که شورای عالی اقتصادی با حضور سران قوا برگزار شد وزیر راه و شهرسازی گزارشی از وضعیت اجاره بها منازل مسکونی ارائه شد و مصوبه ای تحت عنوان سقف افزایش اجاره بها تا 25 درصد در تهران و 20 درصد در دیگر شهرها تصویب شد.

وی با بیان اینکه اگر حکومت اسلامی با رعایت قوانین اسلامی، موردی را اعلام کرد رعایت قانون با شرع اسلام تفاوتی ندارد و همه باید به آن عمل کنند، خاطرنشان کرد: انقلاب همیشه حامی مستضعفان بوده و همه باید به نوعی از این مصوبه حمایت کنند.

امام جمعه خلیل آباد همچنین در ادامه تصریح کرد: در این برهه افرادی در جامعه هستند که با این وضعیت معیشتی انتظار این است که عموم مردم از این مصوبه حمایت کنند و آنهایی که خانه خالی دارند در اختیار افراد قرار دهند تا از مشکلات عبور کنیم.

وی ضمن گرامیداشت هفته قوه قضائیه، اذعان کرد: دستگاه قضا در برخی از دوران موفقیت های بیشتری و در برخی از دوران ها موفقیت های کمتری داشته است.

حجت الاسلام ناهیدی ادامه داد: قوه قضاییه تحقق عدالت را دنبال می کند و الحمدلله این قوه توانسته این هدف را در برهه های مختلف نظیر فتنه 88، برخورد با فساد، برخورد با برخی از آقازاده ها و دانه درشت های اقتصادی دنبال کند.

وی با بیان اینکه فاصله رسیدن به قوه قضائیه مطلوب بسیار است که در سخنان مقام معظم رهبری این به وضوح مشهود است، عنوان کرد: دولت و مجلس باید قوه قضائیه را تا رسیدن به قوه مطلوب همراهی کنند تا از بروز فسادهای مختلف جلوگیری شود.

امام جمعه خلیل آباد همچنین ضمن تبریک اول ذی الحجه سالروز ازدواج حضرت علی (ع) و حضرت زهرا (س)، تشریح کرد: زن و مرد از پیدایش انسان بر روی کره زمین، با تشکیل کانونی به نام خانواده عمری را در کنار یکدیگر گذرانده اند و هیچ عاملی نتوانسته این کانون را بر هم بزند.

وی با تاکید بر اینکه ازدواج همواره مورد تاکید بزرگان دین بوده است که آینده اجتماعی هر جامعه ای به آن بستگی دارد، بیان کرد: اساس ازدواج در اسلام بر سادگی است و باید در همه امور زندگی باید این سادگی را رعایت کنیم و رابطه عاطفی می تواند زندگی پایداری را به دنبال داشته باشد.

حجت الاسلام ناهیدی در پایان تاکید کرد: بهترین دخترهای های عالم حضرت فاطمه (س) و بهترین پسرهای عالی حضرت امیرالمومنین (ع) بود و باید سعی کنیم این زندگی را الگوی خود قرار دهیم.

انتهای پیام/