به گزارش صبح توس؛حجت الاسلام محمد حسین راجی مدیر موسسه سعدا شامگاه چهارشنبه در همایش تبیین در سبزوار با بیان اینکه بهترین سند موضوعی برای استفاده در جهاد تبیین بیانیه گام دوم انقلاب است اظهارداشت: بیانیه گام دوم انقلاب خود به خوبی برای ما مطرح می کند که چه مباحثی را در سلسله نشست ها مطرح کنیم تا بتوانیم تعریف درستی از جهاد تبیین داشته باشیم.

وی با بیان اینکه امروز آنچه در اذهان ملت شکل گرفته با آن چیزی که در واقعیت کشور در جریان است متفاوت است و ما باید این تفاوت ها را درست کنیم تصریح کرد: ما باید در راستای تطبیق واقعیت و ذهن مردم گام برداریم و اختلافات ایجاد شده در اذهان مردم را نسبت به واقعیت ها برطرف کنیم.

راجی با اشاره به اینکه هدف از جهاد تبیین ایجاد امید آفرینی در بین مردم است  تا بایک حرکت عمومی بتوانیم در برخی از حوزه ها نا امیدی ایجاد شده توسط دشمن را از بین ببریم تاکید کرد: رهبر معظم انقلاب در بیانیه گام دوم  به خوبی  بر این موضوع تاکید کرده و این بیانیه بهترین جهاد تبیین به شمار می رود.

مدیر موسسه سعدا در ادامه با اشاره به چند مورد در خصوص اینکه چرا ما باید به آینده نظام جمهوری اسلامی امید داشته باشیم افزود: نصرت الهی اولین دلیل برای این موضوع است و خداوند خود وعده داده هرکس دین خدا را یاری کند کمکش خواهم کرد ؛عبور از پیچیده ترین بحران ها و افول پیاپی دشمنان جمهوری اسلامی از دیگر موارد این امید آفریی است

راجی بابیان اینکه یکی دیگر از دلایل پیشرفت‌های روزافزون چهل سال گذشته است تأکید کرد: متأسفانه مردم با دیدن هشت سال گذشته نسبت به برخی حوزه‌ها ناامید شدند حال اینکه در هشت سال گذشته تفکر غرب‌گرا مانع رونمایی و به فعلیت رسیدن بسیاری از پیشرفت‌ها در کشور شده است.

وی با اشاره به اینکه یکی از مواردی که مردم را دچار دوگانگی در حوزه پیشرفت و تولید ثروت در کشور کرده افزود: هر کشوری برای تبدیل علم به ثروت باید چهار مرحله آموزش محوری ،پژوهش محوری،فناورمحوری و تولید محوری را بگذراند و نظام جمهوری اسلامی ایران در آستانه مرحله چهارم قرارگرفته است.

راجی بابیان اینکه ما باید از تجربیات کشورهای پیشرفته استفاده کنیم ادامه داد: موضوعی که در ارتباط با کشورهای غربی و پیشرفته باید در نظر داشته باشیم این است که مطلقاً نباید به توصیه‌های آن‌ها عمل کنیم.

انتها پیام/