به گزارش صبح توس؛یکی از مشکلاتی که در چند روز گذشته باعث سردرگمی و نگرانی مردم در شهر ششتمد شده است خبر تعطیلی تنها داروخانه این شهر است .
متأسفانه مجوز  تنها داروخانه شهر ششتمد که توسط بخش خصوصی اداره می‌شده است به دلیل تقاضای مجوز در شهر دیگر باطل‌شده در روزگاری که مردم با مشکلات عدیده‌ای مواجه‌اند، تعطیلی این  داروخانه بر نگرانی مردم افزوده است.
یکی از اهالی ششتمد در گفت‌وگو با صبح توس بابیان اینکه مردم در حال حاضر برای تهیه داروها و بسیاری از ملزومات مرتبط بهداشتی باید به سبزوار مراجعه کنند گفت: تنها داروخانه شهر ششتمد تا حدی نیازهای بهداشتی و داروهای موردنیاز شهروندان را تأمین می‌کرد که با تعطیل شدن تنها داروخانه شهر رنج سفر نیز علاوه بر بیماری به شهروندان تحمیل می‌شود.

وی ادامه داد: ما در ششتمد انتظار خبر حضور پزشک متخصص در درمان بستر ششتمد یا تجهیز این مرکز به امکانات و لوازم پزشکی را داشتیم اما متأسفانه امروز شاهد تعطیلی شدن داروخانه هم هستیم.
هرچند خدمات داروخانه، متعلق به بخش خصوصی است، اما مدیریت مجوزها و توزیع آن‌ها در اختیار دانشگاه علوم پزشکی است و توقع داشتیم با مدیریت درست، کار را به‌جایی نرساند که شهرستانی چون ششتمد، حتی یک داروخانه هم نداشته باشد!

ارائه خدمات دارویی در مرکز خدمات جامع سلامت شبانه‌روزی ششتمد

رضا آزاد مدیر روابط عمومی معاونت غذا و دارو در گفت‌وگو با صبح توس با اشاره به تعطیل شدن این مرکز و مشکلات پیش‌آمده  اظهار داشت :با توجه به ابلاغ و اجرای آیین‌نامه جدید تأسیس داروخانه توسط وزارت بهداشت در مردادماه 1400 و تأکید دولت و کمیسیون اصل نود بر اجرای این مصوبه مجوز برخی از داروخانه‌ها ابطال‌شده که ششتمد نیز در این دایره قرارگرفته است.

ابطال مجوز برخی از داروخانه‌ها شده که دانشگاه علوم پزشکی سبزوار هم مستثنا از این مورد نبوده و در همین راستا از سال گذشته تاکنون مکاتبات لازم در این زمینه توسط دانشگاه انجام‌شده است.

 وی ادامه داد: طی ماه‌های اخیر تلاش‌ها ، اقدامات و اطلاع‌رسانی کشوری جهت تأسیس داروخانه بخش خصوصی در ششتمد توسط دانشگاه علوم پزشکی سبزوار انجام‌شده که علیرغم حمایت‌های فراوان تاکنون هیچ‌گونه درخواستی ثبت نگردیده است.

آزاد بابیان اینکه معاونت غذا و دارو در حال تلاش برای ایجاد داروخانه جدیدی در ششتمد است تصریح کرد: در صورت عدم مشارکت بخش خصوصی طی یک ماه آینده، دانشگاه پس از اقدامات لازم شعبه داروخانه دولتی ولیعصر (عج) را در ششتمد راه‌اندازی خواهد کرد.

وی تصریح کرد: در حال حاضر داروخانه مرکز خدمات جامع سلامت شبانه‌روزی این شهرستان تجهیز و خدمات دارویی در این مرکز به مردم شریف منطقه ارائه می‌کند.

گفتنی است راه‌اندازی مجدد داروخانه در کمترین زمان ممکن توقع حداقلی است که لازم است توسط دانشگاه صورت پذیرد چراکه تمام امکانات و خدمات درمانگاه‌ها، بدون وجود داروخانه، عملاً هیچ نفعی به حال مردم ندارد.

انتهای پیام/