به گزارش صبح توس؛ سردار سید هاشم غیاثی، فرمانده سپاه امام رضا(ع) صبح امروز در هفتمین گردهمایی فرماندهان پایگاه های بسیج بهزیستی سراسر کشور در محل دانشگاه پیام نور مشهد اظهار کرد: دست اندرکاران و مددکاران سازمان بهزیستی به صورت مستمر در حال خدمت رسانی به اقشار آسیب دیده جامعه هستند و این اقدام ارزشمند و طاقت فرسا همراه با تلاش همه جانبه برای کاهش آسیب های اجتماعی است و این زحمات برای شما تمرین تکامل انسانی محسوب می شود.

وی افزود: این لحظات و ساعات دشوار برای مددکاران از دست نرفته است و در هر لحظه‌ای که می‌گذرد با توجه به اهداف بلند انسانی و الهی دارای اجر معنوی و برکت دنیوی خواهد بود.

فرمانده سپاه امام رضا(ع) گفت: ادعیه روزهای ماه مبارک رمضان از جمله اللهم اغن کل فقیر و اللهم اشبع کل جائع ... صرفا برای خواندن نیست بلکه برای اینست که همگان خود را برای مبارزه با فقر و مجاهدت در مسیر زدودن غبار محرومیت از چهره محرومان و مستضعفان موظف بدانند.

وی با تأکید بر اینکه یکی از اهداف اصلی دشمنان انقلاب اسلامی ایجاد آسیب‌ها و معضلات اجتماعی با استفاده از استراتژی هجمه فرهنگی و رسانه‌ای است افزود: یکی از محورهای اصلی این تلاش ها ترویج فرهنگ و ارزش های غربی در بین جوانان و خدشه وارد کردن به فرهنگ اصیل ایرانی اسلامی است.

سردار غیاثی با بیان اینکه نقش سازمان بهزیستی در مقابله با آسیب های اجتماعی بسیار مهم و غیرقابل چشم پوشی است ادامه داد: حمایت از اقشار محروم و تلاش برای کاهش آسیب‌های اجتماعی رسالت مهم سازمان بهزیستی است.

وی افزود: اقدامات مجموعه بهزیستی و سایر مجموعه هایی که به اقشار ضعیف مربوط می شود یک حسنه و صدقه و انجام تکلیف بوده و برای نظم اجتماعی کشور بسیار ضرورت دارد.

فرمانده سپاه امام رضا(ع) با اشاره به اینکه مسئله مقابله با اعتیاد مواد مخدر یکی دیگر از کار ویژه های مهم سازمان بهزیستی است که دغدغه و مطالبه مهم امروز جامعه است تصریح کرد: حمایت همه جانبه از معلولان و توانمندسازی این قشر با هدف خودکفایی یکی دیگر از وظایف مهم سازمان بهزیستی است که باید بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد.

وی روحیه بسیجی و تفکر جهادی را دو مؤلفه مهم مدیران موفق دانست و افزود: دست اندرکاران سازمان‌های مسئول در حوزه خدمت‌رسانی به اقشار محروم باید با بهره‌گیری از این دو مؤلفه به صورت شبانه روزی فعالیت کنند.

سردار غیاثی ضمن اشاره به تجربه های موفق و درخشان بسیج در خدمت رسانی به اقشار محروم جامعه خاطرنشان کرد: سازمان بهزیستی می تواند از تجربیات موفق بسیج به خصوص گروه های جهادی خراسان رضوی در این زمینه استفاده کند و ما در سپاه امام رضا(ع)  آمادگی داریم با بهره گیری از امکانات و ظرفیت های موجود با سازمان بهزیستی همکاری کنیم.

انتهای پیام/