محمد حسین حسن نژاد ریاست دادگستری رشتخوار با گرامیداشت هفته قوه قضاییه در گفت و گو با صبح توس؛ گفت: با تلاش های صورت گرفته و همکاری های خوب انجام شده در شهرستان، خوشبختانه در موضوع پرونده های ورودی نسبت به سال گذشته ما کاهش ۱۵ درصدی ورودی پرونده‌ها را به دادگستری رشتخوار شاهد بودیم.

وی در ادامه افزود: کاهش اطاله دادرسی و تسریع در رسیدگی ،کاهش پرونده های موجود در شعب، عدم وجود امار منفی ،استفاده از فناوری های روز و غیره منجر به کسب رتبه عالی دادگستری رشتخوار در استان گردیده است.

حسن نژاد ضمن تقدیر از کارکنان قضایی و اداری شاغل در دادگستری ،شورای حل اختلاف وضابطان شهرستان، بیان داشت: که با استفاده از فناوری الکترونیکی در طی یکسال اخیر حدود۳۲ هزار ابلاغ الکترونیک از طریق سامانه ثنا صادر و از حیث دادرسی الکترونیکی شعبه اول دادگستری شهرستان رتبه سوم در بین کلیه شعب دادگستری استان را در خردادماه کسب کرد.

وی با بیان این مطلب که از لحاظ عملکرد نیز دادگستری شهرستان در بین ۳۶حوزه قضایی استان رتبه ۴را کسب نموده است افزود:،کاهش اطاله دادرسی و تسریع در رسیدگی ،کاهش پرونده های موجود در شعب، عدم وجود امار منفی ،استفاده از فناوری های روز و غیره منجر به کسب رتبه عالی در استان گردیده است.

رئیس دادگستری رشتخوار در ادامه با عنوان آمار بالای پرونده های طلاق در شهرستان، علت اصلی آن را کودک همسری اعلام و اظهار داشت: قانونگذار در مواد۱۰۴۱قانون مدنی و ۵۰قانون حمایت خانواده برای مردی که با دختر زیر ۱۳سال بدون اجازه دادگاه ازدواج نماید مجازات ۲تا۵سال حبس را در نظر گرفته است که این مجازات شامل سرپرست و ولی قانونی دختر و عاقد نیز می گردد.

انتهای پیام/