به گزارش صبح توس؛ معاون فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی تربت‌حیدریه جمعه شب در آیین پایانی این رویداد اظهار کرد: با توجه به شعار سال و با توجه به تخصص ما که تامین سلامت مردم است، لذا هدف از برگزاری این رویداد علمی، معرفی نخبگان دانشگاهی فعال در حوزه سلامت است.

محمد قربانی گفت: از سوی دیگر با توجه به حجم بالای حوادث جاده‌ای و سوانح رانندگی، محور نخستین استارتاپی را به سوانح  و حوادث ترافیکی اختصاص دادیم.

وی بیان کرد: در این رویداد علمی 39 تیم شرکت کرده‌بودند که دیروز رقابت بین آنها آغاز و 17 تیم به مرحله دوم صعود کردند و امروز 17 تیم برتر با یکدیگر رقابت کردند.

قربانی افزود: هر چند تبلیغات اولیه در سطح شهرستان انجام شد، اما یک تیم نیز از مشهد در این رقابت علمی شرکت کرد.  
  
معاون فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی تربت‌حیدریه تصریح کرد: کار قضاوت توسط یک تیم 9 نفر شامل کادر درمان، کارشناسان ارشد حوزه سلامت و کارشناس حوزه کسب و کار انجام شد.

تیمه‌های دلینا، نجات و ابن‌سینا به ترتیب رتبه‌های نخست تا سوم را کسب کردند و 2 تیم خلاقیت و رکورد شایسته تقدیر اعلام شدند.

مهمترین نکته حاشیه‌ای در این رویداد علمی فقدان حضور مسوولان (به جز رییس دانشگاه علوم پزشکی تربت‌حیدریه) و به خصوص مسوولان حوزه امداد و نجات و حوادث غیرمترقبه این خطه بود.

انتهای پیام/