به گزارش صبح توس؛ حجت الاسلام داوری خطیب جمعه موقت تربت حیدریه در آئین خطبه های نماز عبادی سیاسی جمعه تربت حیدریه به هفته قوه قضائیه اشاره داشت و افزود: قوه قضائیه در راستای تحقق ارمانها

باید دنبال گسترش عدالت و تامین آزادی های مشروع باشد و نظارت بر حسن اجرای قوانین و پیشگیری از وقوع جرم و فساد را در دستور کار خود قراردهد.

وی تصریح کرد: قوه قضائیه از نیروهای کارآمد و جهادی و فاضل و صالح استفاده و با قاطعیت هر چه تمام‌تر با مفسدین برخورد کند و زمینه تحقق عدالت را در جامعه فراهم سازد.

داوری به وضعیت گرانی کالاهای اساسی اشاره کرد و گفت: وضعیت اقتصادی و گرانی های کمر شکن باعث نارضایتی مردم شده اما جوسازی هایی از طرف مخالفین بوجود می آید که از آب گل آلود ماهی می گیرند و این در حالی است که دولت سیزدهم در این ۱۰ ماه خدمات فراوان و شایسته و اثر بخش داشته است

خطیب جمعه موقت تربت حیدریه گفت: گرانی های اخیر، شیرینی زحمات بی وقفه و فعالیت های اثر بخش ۱۰ ماهه دولت را به کام مردم را تلخ کرده و اگر نظارت ها و اجرا دقیق تر باشد بی‌شک بار گرانی برای مردم کمتر خواهد بود.

وی از مهار کرونا طی۱۰ ماه گذشته با توجه به اینکه برخی کشورهای پیشرفته ادعا می کردند شرایط بهتر از ما دارند و هنوز گرفتار این بیماری هستند، حضور در اجلاس شانگهای، تعامل و ارتباط مناسب با همسایگان و شرق، خروج ارز ترجیحی فسادزا و رانتی، بیمه رایگان ۵.۵ میلیون نفر، راه اندازی کارخانجات نیمه تعطیل و تعطیل، وصول مطالبات خارجی، کنترل نسبی ارز و دلار، پرداخت بدهی های عظیم دولت قبلی، حمایت از موضوع جمعیت و خانواده و استفاده از نیروی های داخلی نخبه و توانمند را بخشی از فعالیت های مهم و اساسی دولت در این ۱۰ ماه عنوان کرد.

داوری افزود: در فضای مجازی با تقطیع و جوسازی و بیان مشکلات و سیاه‌نمایی و بزرگنمایی سعی در ناامید کردن مردم دارند، کما اینکه باید جوانب، سندیت موضوع را بررسی و بعد اقدام به انتشار مطلب کنیم.

وی بیان کرد: دولت برای رفع مشکلات اقتصادی کشور شب و روز نمی‌شناسد و تمام دغدغه و تلاش خود را بکار بسته تا از این وضعیت خارج شویم، لذا کمک به دولت و صبر و حوصله کردن تا رسیدن به نتیجه مطلوب دو کار مهمی است که اقشار مختلف جامعه باید همراهی کنند، چرا که بدون همراهی مردم مشکلات برطرف نمی شود.

انتهای پیام/