به گزارش صبح توس؛ سید محمد هاشمی، رییس هیات کوهنوردی تربت‌حیدریه صبح امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: از سوی اداره ورزش و جوانان، زمان تمرین برای ورزشکاران ما به شکلی در نظر گرفته شده که خانواده‌ها رغبتی به حضور در آن ساعت‌ها را در سالن ورزشی نهم دی ندارند.

وی تصریح کرد: البته به لطف اداره ورزش و جوانان این خطه، قطعه زمینی به مساحت 420 متر در مجموعه ورزشی تختی به هیات ما اختصاص یافته منتهی برای ساخت این سالن و انتقال دیواره صعودهای ورزشی به آنجا، 20 میلیارد ریال اعتبار نیاز است که در حال رایزنی با افراد خیر برای تامین اعتبار مورد نیازهستیم.

هاشمی به چالش دوم هیات اشاره کرد و افزود: فعالیت‌های ورزشی و آموزشی هیات اعم از کوهنوردی، یخ‌نوردی، سنگ نوردی و صعودهای ورزشی توسط 6 باشگاه رسمی و دارای مجوز با کمک 11 مربی و مدرس در حال انجام است و این مجموعه بالغ بر سه هزار نفر ورزشکار بیمه شده را تحت پوشش دارد، اما متاسفانه افراد خاصی به صورت غیرقانونی و با نام طبیعت‌گردی اقدام به راه‌اندازی تورهای گردشگری کرده‌اند.

رییس هیات کوهنوردی تربت‌حیدریه گفت: این در حالی است که طبیعت‌گردی هیچ ارتباط و تناسبی با رشته‌های زیرمجموعه کوهنوردی ندارد و لذا اعلام می‌شود مسوولیتی را در قبال این افراد نمی‌پذیریم.

هاشمی همچنین به فعالیت‌های فرهنگی و زیست محیطی هیات اشاره اظهار کرد: سال 96 اعضای باشگاه کیانمهر با صرف 700 میلیون ریال اعتبار اقدام به ایجاد آبشخور حيات وحش در ايستگاه نذر طبيعت در ارتفاعات هزار و ۷۵۰ متري آرش و فراز واقع بوستان پيشكوه کردند.

وی اظهار کرد: آبشخور با هدف احياي زيستگاه غني جانوري منطقه پارك كوهستاني پيشكوه و با همكاري شهرداري و اداره محيط زيست شهرستان تربت حيدريه، ايجاد شد.

انتهای پیام/