به گزارش صبح توس؛ محمدحسین درودی، دادستان مشهد ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه در محل ساختمان دادگستری کل استان خراسان رضوی گفت: ساختمان های قدیمی شاید در زمان ساخت و با ضوابط گذشته ایمن محسوب می شدند اما در مرور زمان و با تکمیل مقررات ناایمن هستند باید پیگیری شوند.

وی افزود: در روند ساختمان های جدید نباید چنین اقداماتی صورت بگیرد و بر اساس ضوابط شهرداری باید استحکام بنا با جدیت دنبال شود.

دادستان مشهد اظهار کرد: بخشی از اقدامات اختصاصی دادسرای مشهد همین موضوع شهرسازی است تا از ابتدا این اتفاق رخ ندهد و البته نباید کمیسیون های ماده 100 اجازه دهند چنین وضعیتی رخ دهد و ساختمان ناایمن بنا نشود و بدون پایان کار و مجوز استحکام بنا اجازه بهره برداری داده نشود.

وی افزود: باید این ظرفیت قانونی ایجاد شود که ساختمانی تا گواهی استحکام بنا و پایان کار ندارد امکان بهره‌برداری از آن وجود نداشته باشد لذا آسیب شناسی این موضوع در دست اقدام است.

درودی ادامه داد: در موقعیت فعلی اقدامات برخی افراد که در خصوص کالای اساسی مردم گران‌فروشی یا احتکار دارند مصداق اخلال در نظام اقتصادی قرار می گیرد و وقتی سب اخلال شد رفتار مجرمانه محسوب می شود و در دادسرا رسیدگی می شود لذا پرونده های متعددی در این خصوص تشکیل شده و در دادسرای انقلاب به صورت جدی در حال رسیدگی است.

وی افزود: در مشهد تعدادی معتاد متجاهر داریم که برای اینها فضای نگهداری باید مهیا شود.

دادستان مشهد تصریح کرد: با پیگیریهای صورت گرفته 5 هزار نفر در کمپ‌های اجباری معتادان جمع‌آوری شده اند لذا تلاش شده ولی نمی‌توان گفت کاملا این معتادان جمع آوری شده اند لذا مکان نگهداری و سایر الزامات و پرسنل مربوطه باید به واسطه ارگان هایی مانند شهرداری و بهزیستی و سایر نهادها مهیا شود.

انتهای پیام/