به گزارش صبح توس؛ سرهنگ ستاد مجتبی موهبتی فرمانده انتظامی تربت‌جام با اعلام کشف 16 دستگاه استخراج ارز دیجیتال غیرمجاز در تربت‌جام در تشریح این خبر اظهار داشت: در قالب اجرای طرح مبارزه با قاچاق کالا و ارز، مأموران پلیس اطلاعات و امنیت عمومی شهرستان تربت‌جام از وجود تعدادی رمز ارز غیر مجاز و قاچاق در این شهرستان، باخبر و رسیدگی به این موضوع را در دستور کار خود قرار دادند.

وی تصریح کرد: مأموران کلانتری 11 تربت‌جام با انجام اقدامات اطلاعاتی موفق به شناسایی یک باب منزل مسکونی محل نگهداری رمز ارز غیر مجاز شده و پس از هماهنگی با مقام قضائی و بازرسی، 16 دستگاه رمز ارز غیرمجاز کشف و ضبط کردند.

فرمانده انتظامی تربت‌جام اظهار داشت: ارزش تقریبی دستگاه‌های کشف شده، 800 میلیون ریال بوده و متهمان پس از تشکیل پرونده به همراه کالای مکشوفه برای سیر مراحل قانونی به مرجع قضائی معرفی شدند.

موهبتی خاطر نشان کرد: استفاده از دستگاه‌های استخراج ارز دیجیتال نیاز به مصرف برق زیادی دارد و همچنین باعث اخلال در شبکه توزیع برق شهری می‌شود که به همین دلیل افراد سود جو با استفاده از برق یارانه‌ای واحدهای صنعتی تعطیل و نیمه تعطیل اقدام به فعالیت غیرقانونی می‌کنند که با این افراد برخورد قاطع و قانونی می‌شود.

وی در پایان اظهار کرد: بدون مشارکت و همراهی شهروندان حصول امنیت مطلوب مقدور نیست؛ لذا از شهروندان تقاضا می‌شود ضمن توجه به اقدامات پیشگیرانه، هرگونه اقدام مشکوک در خصوص دستگاه‌های غیر قانونی رمز ارز دیجیتال را از طریق مرکز فوریت‌های پلیسی به شماره ۱۱۰ اعلام کنند تا در اسرع وقت به موضوع اعلامی از سوی شهروندان رسیدگی شود.

انتهای پیام/