میر علم سیدی رئیس دادگستری سبزوار در گفت‌وگو با صبح‌توس، با بیان اینکه مشاوران‌املاک سبزوار حق تمدید اجاره بها با بیش از ۲۰ درصد را ندارند اظهار داشت : در صورت تخلف مشاورین املاک از این قانون مجوز فعالیت آنها باطل خواهد شد. 

 

وی با بیان اینکه این تصمیم در خصوص حمایت از مستاجران اتخاذ شده است ادامه داد: متاسفانه برخی از صاحبخانه ها با بی انصافی اقدام به افزایش اجاره بها می‌کنند وباید به نوعی از مستاجران حمایت شود 

 

سیدی با اشاره به اینکه تخلف بنگاه املاک در کمیسیون نظارت اداره صمت سبزوار بررسی می‌شودتصریح کرد: در چرخه نظارت ابتدا به بنگاه املاک متخلف تذکر داده خواهد شد، در مرحله بعدی پلمپ و بعد هم مجوز آنها ابطال خواهد شد. 

 

وی در ادامه با بیان اینکه وضعیت طلاق در سبزوار، رو به افزایش و نگران کننده است و باید با فعالیت های فرهنگی و اجتماعی، جلوی این پدیده گرفته شود افزود:طی یک سال گذشته تاکنون، ۱ هزار و ۳۸۷ فقره پرونده طلاق در سبزوار تشکیل شده که این میزان در مدت مشابه، ۱ هزار و ۷ فقره بوده است. 

 

سیدی تصریح کرد:آرای صادره طلاق در سبزوار طی یک سال گذشته، ۳۸۰ مورد نسبت به مدت مشابه قبل تر، بیشتر شده است که این موضوع زیبنده شهر دارالمومنین سبزوار نیست.

رئیس دادگستری سبزوار ادامه داد باهدف برقراری احساس امنیت بیشتر و برخورد قاطع با مخلان نظم و امنیت، قرارگاه مبارزه با اراذل و اوباش در سبزوار ایجاد شده است. 

 

وی با بیان اینکه این قرارگاه با همکاری نیروهای امنیتی و انتظامی و دستگاه قضا تشکیل شده تشریح کرد: به منظور صدور کیفرخواست و تسریع در احکام، شعبه ای ویژه برای رسیدگی به پرونده های مرتبط با جرایم خشن، ایجاد شده است.

اتهای پیام/