محسن نجات، مدیرکل مدیریت بحران خراسان رضوی در گفتگو با خبرنگار صبح توس؛ اظهار داشت: نگاه ویژه ای به بحث معضل ریزگردها در سطح استانداری وجود دارد و دغدغه ریزگردها در کارگروه های ویژه خود دنبال می شود.

وی با بیان اینکه استفاده از ظرفیت های استان در راستای مدیریت ریزگردها که یک بحث بحران زا است مورد تاکید قرار دارد، خاطرنشان کرد: بالغ بر 3 هزار میلیارد طی بارندگی ها، تگرگ و طوفان خسارت وارد شده که 85 درصد از آن به باغات و مزارع کشاورزی ارتباط پیدا می کند.

مدیرکل مدیریت بحران خراسان رضوی همچنین تصریح کرد: توسعه فرهنگ بیمه بسیار حائز اهمیت است و در سال گذشته 200 میلیارد خسارت در حوزه بخش کشاورزی از طریق صندوق بیمه کشاورزی پرداخت شده است ولی این مورد نسبت به جمعیت کشاورزی که در سطح استان داریم بسیار جزئی است چون فرهنگ بیمه نهادینه نشده است.

وی با تاکید بر اینکه همه کشاورزان و باغداران باید نسبت به بیمه محصولات کشاورزی خود اهتمام ویژه ای داشته باشند و این خواهش را از مردم داریم که به سمت بیمه حرکت کنند، اذعان کرد: 3 هزار میلیارد خسارت بحث جدی است که مطمئناً جبران آن سخت خواهد بود ولی همه تلاش خود را خواهیم داشت.

انتهای پیام/