به گزارش صبح توس؛ حسین باهوش در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: عدم زیرساخت‌های مناسب و فرسودگی لوله‌های خط انتقال آب شرب در این شهرستان که قدمت ۴۰ ساله دارند عاملی مهم برای هدررفت آب و قطعی‌های مکرر است.

وی افزود: طی چند روز اخیر آب شرب مدار شبکه جنگل با مشکل روبه‌رو شد و ۶۵۰۰ نفر جمعیت این شهر با بحران و قطعی آب مواجه بودند.

باهوش بیان کرد: با پیگیری‌های فرمانداری و مسئولان مربوطه به طور موقت با تعامل‌های انجام شده انتقال آب شرب از چاه آستان قدس رضوی به مدار شبکه آب شرب جنگل وصل و پس از تعمیر پمپ اکنون شهروندان از نعمت آب شرب برخوردار هستند.

وی در ادامه توضیح داد: تا چند روز آینده با تجهیز و پیوستن چاه شماره یک "کت" به شبکه آبرسانی منطقه مشکل آب شهر جنگل رفع خواهد شد و تمهیدات لازم جهت خریداری تجهیزات چاه شماره ۲ "کت" برای تامین آب منطقه در دست اقدام است.

نماینده عالی دولت در این شهرستان مطرح کرد: یکی از مهمترین دلایل قطعی مکرر آب در اوج مصرف، عدم زیرساخت‌های مناسب و لوله‌های انتقال آب فرسوده است. خط انتقال آب شرب شهر جنگل ۱۵۰ کیلومتر است که بیشتر آن فرسوده است.

وی خاطرنشان کرد: برای ایجاد شبکه آبرسانی، مرمت لوله‌های فرسوده و انتقال آب بالغ بر ۴۲۰ میلیارد ریال اعتبار نیاز است.

باهوش با تاکید بر رعایت الگوی مصرف بهینه و تامین آب برای روستاهای دوردست منطقه جنگل اظهار کرد: ظرف چند روز آینده با پیوستن چاه شماره یک "کت" امیدواریم مشکل آب شرب جنگل رفع شود، در این مدت آب شرب روستاهای پایین جنگل از طریق تانکر تامین می‌شود.

شهرستان رشتخوار ۶۵ هزار نفر جمعیت دارد و ۶۵۰۰ نفر آن در شهر جنگل سکونت دارند.

انتهای پیام